Valentino Rossi: Comeback roku

Jak se v pondělí v Abu Dhabi ukázalo, devítinásobný mistr světa Valentino Rossi nesbírá trofeje pouze na motocyklovém poli, ale dokáže zabodovat i mezi všemi sportovci světa. V prestižní soutěži Laureus Award získal ocenění „Comeback roku 2010.“

O udělení této ceny rozhodla akademie hlavně na základě jeho neuvěřitelného návratu na startovní pole po nehodě z italského Mugella. Během tréninku 5. června si přivodil vážné zranění holeně u pravé nohy a všichni si určitě dobře pamatujeme, jak jsme si v duchu říkali: „tak Vale, letos máš doježděno.“ Když má však někdo cílevědomou a houževnatou povahu, tak prostě dokáže neuvěřitelné. Po 41 dnech, 16. července, jsme Valentina opět viděli postavit se na tréninkovou jízdu na okruhu v německém Sachsenringu, kde si poté v neděli dojel pro páté místo se ztrátou 2,96 vteřin na vítěze závodu Jorge Lorenza.

V Akademii rozhodující o udělení ceny zasedá 46 osobností ze sportovního světa a kromě ocenění „Comeback roku“, rozhodují i o ceně „Sportovec a sportovkyně roku.“ Letos tyto ceny získali španělský tenista Rafael Nadal a americká lyžařka Lindsay Vonn.