Reklama

Saroléa SP7 v barvách značky Bridgestone Hlavní obrázek k článku: Saroléa SP7 v barvách značky Bridgestone

Elektricky poháněný motocykl Saroléa SP7 v barvách značky Bridgestone, vybavený standardními pneumatikami Bridgestone Battlax Hypersport S21, byl vystaven na výstavě Intermot jako symbol usilování o trvale udržitelnou mobilitu.

Bridgestone navázal technické partnerství se společností Saroléa v roce 2014. Bridgestone poskytuje výrobci motocyklů Saroléa technickou podporu a odborné znalosti v oblasti pneumatik pro jízdu na závodním okruhu i silnici. Saroléa se od roku 2014 účastní mimo jiné závodů Isle of Man TT Zero.

Partnerství vychází ze snahy společnosti Bridgestone o vybudování budoucnosti s trvale udržitelnou mobilitou. Tyto aktivity se opírají o dlouhodobou ekologickou vizi společnosti, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí a přírodních zdrojů, jakož i na snižování emisí CO2.

Jake Ronsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Toto partnerství poskytuje společnosti Bridgestone jedinečnou příležitost k propojení našich zkušeností z MotoGPTM s naší vizí trvale udržitelné mobility. Superbike Saroléa je průkopníkem budoucnosti, která bude patřit elektricky poháněným motocyklům na závodních okruzích i mimo ně.“

Motocykl Saroléa SP7 je testován na evropském zkušebním polygonu společnosti Bridgestone v Itálii. Nejmodernější zkušební areál je ideálním místem pro testování motocyklu při jízdě rychlostí až 320 km/h. Nedávno byla verze motocyklu s nulovými emisemi homologována k provozu na veřejných komunikacích. Belgická společnost nyní plánuje výrobu limitovaných sérií elektricky poháněných motocyklů pro silniční provoz, čímž učiní velký krok směrem k éře trvale udržitelné jízdy na motocyklech s elektrickým pohonem.Login Přihlásit Registrace ›