Reklama

Odhalení nové Kawasaki ZZR1400 Hlavní obrázek k článku: Odhalení nové Kawasaki ZZR1400

Spekulace ohledně podoby a parametrů nového hyperbiku Kawasaki ZZR1400 nebraly konce. Kulturista mezi supersporty je už konečně oficiálně na světě.

Údaje jako 1441 ccm obsahu motoru, maximální výkon 200 koní (s náporovým sáním až 210 koní) a vrchol točivého momentu 162,5 N.m při 7500 otáčkách slibuje velmi dynamickou akceleraci a zážitek hodný startu raketoplánu. Tyto dispozice podporuje i fakt, že už ve dvou tisících otáčkách se točivý moment vyšplhá na cifru 95 N.m a výrazně silnější zátah motoru začne působit od 4000 otáček. Za vylepšením technických parametrů motoru kromě zvětšení celkového objemu stojí i nová konstrukce vačkových hřídelů, změněný tvar výfukových a sacích hrdel a v neposlední řadě i vyšší kompresní poměr.

A protože té síly na zadním kole je už doopravdy přespříliš, zasahují v tomto případě u ZZR1400 všechny možné elektronické i mechanické vymoženosti. Kromě dnes už samozřejmé volby dvou palivových map je zde použita třístupňová kontrola trakce a jelikož se předpokládá zvýšený brzdící efekt motoru vzhledem k vysoké kompresi, tak poprvé v historii výroby sériových motocyklů je zde použita nová konstrukce spojky s nastavitelným zpětným omezovačem točivého momentu. V praxi to znamená plynulejší řazení směrem dolů.

Hliníkový rám Monocoque doznal menších změn ve své geometrii, ovšem větší pozornost se zaměřila na tuhost rámu v místech hlavy řízení a uchycení čepů kyvné vidlice. Použití tužších pružin vředu i vzadu jen podtrhuje sportovní ambice tohoto „drobečka“. Nová litá kola sice ušetřila skoro 1,5 kilogramu hmotnosti, ale i tak pohotovostní hmotnost motocyklu dosahuje 265 kilogramů. Na druhou stranu, nejde o žádné ořezávátko trpící podvýživou a v garáži bude určitě soupeřit o místo s autem. Funkce Brzdového systému se dá očekávat na vysoké úrovni, měly by se o to bezpečně postarat přední čtyřpístkové radiální brzdy zakusující se do kotoučů o průměru 310 mm a zadní dvoupístkový třmen s 250 mm kotoučem. Ono zpomalit tento rozvášněný zelený stroj a v druhé řadě i bezpečně ho umět ovládat v normálním silničním provozu bude žádat rozhodně zkušeného a odpovědného jezdce.

A aby bylo z čeho vybírat, u prodejců budou k dostání dvě barevné kombinace: Golden Blazen Green a Metallic Spark Black

kawasakikawasakikawasakikawasakikawasakikawasakikawasakikawasakikawasakikawasakikawasakiLogin Přihlásit Registrace ›