Reklama

Norton V4 superbike: limitovaná edice Hlavní obrázek k článku: Norton V4 superbike: limitovaná edice

Spojení s módní značkou Pepe Jeans London by z tohoto superbiku mohlo vytvořit luxusní zboží, ovšem realita bude zřejmě zcela jiná, neboť oficiálně Norton V4 ještě nikdo nespatřil.

Norton už vloni pustil informaci o tom, že usilovně pracuje na supersportovním stroji, se kterým by se chtěl postavit přímo proti Ducati 1299 Panigale. Tedy odvahy mají na rozdávání, to se musí nechat. Proti Panigale by chtěl anglický výrobce postavit motocykl, který by byl poháněn vidlicovým čtyřválcem o obsahu 1200 ccm a výkonu více než 200 koní.

V továrně poblíž Donington Hallu však bude postaveno pouhých 200 kusů motocyklů Norton V4, bude se jednat téměř o ruční práci a V4 bude vybavena špičkovými komponentami včetně nejlepších elektronických pomocníků. Cena za tento raritní stroj se bude pohybovat kolem tři čtvrtě milionu korun a první majitelé by se na něm mohli svést začátkem léta příštího roku. Spatřit naživo bychom jej mohli v listopadu na motocyklové výstavě NEC Motorcycle Live v Anglii.

Společně se supersportem by se měl na výstavě představit i řadový dvouválec o zdvihovém objemu 650 ccm a který by měl být vybaven kompresorem. Hmotnost motocyklu by se měla pohybovat pod 150-ti kilogramy, ovšem díky kompresoru bude mít superbike vyšší kroutící moment v nízkých otáčkách a samozřejmě i vyšší výkon. Dle neoficiálních zdrojů se staví tento bike speciálně na závody Tourist Trophy Isle of Man, kde by měl v kategorii Lightweight konkurovat dominujícím motocyklům Kawasaki.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama