Reklama

KTM testuje novou generaci supersportu RC390 Hlavní obrázek k článku: KTM testuje novou generaci supersportu RC390

Není to tak dlouho, co prošla kapotovaná RC390 modernizací, ale přece jenom to nebylo úplně to pravé. Vlastně jen dostala poupravenou kapotáž, novou koncovku výfuku a elektronický plyn. Zdá se však, že by mohla být brzy nahrazena novější generací.

Možná je KTM RC390 tak trochu odstrkovaná dozadu kvůli svému dravějšímu a úspěšnějšímu sourozenci 390 Duke, se kterým sdílí stejný jednoválcový motor a na kterém vývojáři odvedli podstatně víc práce. Bez pochyb, je to prodávanější model, ale stejně, RC390 má také své jedinečné kouzlo.

Z fotografií je patrné, že tentokrát se na celkovém vzhledu zapracovalo mnohem více. Kapotáž nepatrně zeštíhlila, ale co nemůžete přehlédnout je podstatně větší plexi štít, který vás bude lépe chránit před větrem i kapkami deště. Nový je také přední světlomet, vybavený LED technologií. Veškeré informace o motocyklu a jízdní data se vám budou promítat na plně barevný TFT displej. Stejný typ jste již mohli vidět na 390 Duke.

1 KTM RC390 spy (1)1 KTM RC390 spy (2)

Přepracovaný je také podsedlový rám a motocykl bude mít větší palivovou nádrž. Díky těmto změnám bude RCčko mnohem více pohodlnější i pro vyšší jezdce, kteří se jinak na aktuálně prodávaném modelu jen těžce skládají. Předpokládáme, že bude vybaven novějším modelem tlumičů WP, lepšími brzdami a samozřejmě, že se tu poladí i motor, aby byl tenhle malý sporťák ještě více zábavnější.

Těžko říct, jestli v KTM testují prototyp, nebo už by to mohl být finální produkt, ale nám by se pro začínající jezdce líbil i takto. Každopádně konkurence jako je Kawasaki Ninja 400, Honda CBR 500 R nebo třeba Yamaha YZF-R3, by se měli začít chystat na příchod modernější verze sportovního náčiní RC390. Motocykl bude nejspíše představen na podzim příštího roku a zcela jistě bude splňovat emisní normu Euro 5.

zdroj: MCNLogin Přihlásit Registrace ›