Reklama

KTM představila zbraň pro Moto3 Hlavní obrázek k článku: KTM představila zbraň pro Moto3

KTM oficiálně představila zbrusu nový závodní stroj pro nově vzniklou třídu Moto3.

Konec letošní závodní sezóny v MotoGp se kvapem blíží a s tím i totální finále dvoutaktních strojů ve třídě do 125ccm. Ještě během třech posledních závodů můžeme zhlédnout poslední bitvy jezdců na těchto motocyklech a ti fyzicky přítomní mohou naposledy v seriálu MotoGP nasát typickou vůni výfukových plynů jenž produkují tyto dvoutaktní motory.

Rok 2012 už bude ve znamení nové třídy Moto3 jejímž hlavním znakem bude čtyřtaktní jednoválcový motor o objemu do 250 ccm. Výrobci jednotlivých světových značek nelenili a tak se můžeme dočkat bohatší rozmanitosti ve startovním poli než je tomu prozatím ve třídě do 125ccm. Netřeba asi dodávat, že převaha strojů Aprillia respektive Derbi byla jasně viditelná.

KTM nyní představila svůj první vývojový typ pro rok „jedna“ v kategorii Moto3 a jak samo vedení KTM potvrdilo, tak šlo vlastně o vývoj zcela nového motocyklu. Stačí se podívat na perfektně kompaktní jednoválcový motor vážící 25 kilogramů a konečně i celkové sladění stroje působí velmi dobrým dojmem. Počkejme si tedy na první oficiální testování těchto novinek v závodním poli MotoGP a potom hlavně na samotné závody. Tak jako nejdříve zavrhovaná třída Moto2 ukázala svou atraktivitu, tak i v případě Moto3 se určitě bude na co koukat. Je zde také poměrně velká šance, že se postupně tyto motocykly třídy Moto3 mohou stát vzorem pro modely civilních verzích v sériové výrobě. Sám musím uznat, že jako teenager bych takovéto krasavici jen těžko odolal.

ktmktmktmktmktmktmktmktm



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama