Reklama

Kdo vyhrál souboj na závodním okruhu? Rossi nebo Motobot? Hlavní obrázek k článku: Kdo vyhrál souboj na závodním okruhu? Rossi nebo Motobot?

Naštěstí můžeme říct, že s velkou převahou zvítězil na americkém okruhu Thunderhill Raceway Park Valentino Rossi, ale byl to teprve první ostrý souboj na závodní trati, takže kdo ví, jak to dopadne příště?

Yamaha na Tokijském autosalonu představila druhou verzi humanoidního robota Motobot a součástí této události bylo také zveřejnění výsledků souboje mezi legendárním jezdcem MotoGP Valentinem Rossim a tímto robotem, který je zároveň jeho kopií. Ještě před samotným odhalením výsledků nechali fanoušky hlasovat o tom kdo v tomto souboji zvítězí. S drtivou převahou 11400 hlasů zvítězil Rossi nad Motobotem, který získal 2582 hlasů.

My už teď víme, že čas Valentina Rossiho na závodním okruhu Thunderhill Raceway Park byl 85,74s, a robotův 117,504s. Někomu z vás se to může zdát velký rozdíl, ale na druhou stranu, musíme si uvědomit, že Motobot není člověk, ale robot řízený počítačem a to že dokázal projet závodní trať včetně ne zrovna lehkých zatáček, je opravdu obdivuhodné. Motobot se soustředí hlavně na ovládání motocyklu z pohledu jezdce, jeho Yamaha R1M neprošla žádnou zásadní úpravou oproti závodnímu stroji. Na jednu stranu je celý projekt velkým krokem do budoucnosti, na druhou stranu z toho lehce mrazí... snad se nedožijeme toho, že v rámci bezpečnosti budou na závodních tratích jezdit pouze robotické kopie jezdců. Mrkněte na videa níže, stojí za to.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama