Reklama

Kdo je rychlejší? Valentino Rossi nebo Motobot? Hlasujte! Hlavní obrázek k článku: Kdo je rychlejší? Valentino Rossi nebo Motobot? Hlasujte!

Rozdali si to mezi s sebou na závodní trati. Valentino Rossi a robotický pilot Motobot, jehož vzorem je zmíněný italský jezdec. Kdo vyhrál? Živý člověk nebo skvěle naprogramovaný stroj, který dokáže řídit motocykl stejně rychle jako Rossi?

Už jsou to dva roky, kdy Yamaha představila svého humanoidního robota, který umí sám řídit motocykl. Posadili ho na závodní stroj Yamaha YZF-R1M, naprogramovali mu jízdní styl Valentina Rossiho a dokázali něco, co ještě nikdo před nimi nezvládl. Robot se sám rozjížděl, dokázal vyvinout i rychlosti přesahující 100 km/h a sám také zastavil. Uměl zatím jezdit pouze po rovině, ale to byla fáze 1.

1 Yamaha Motobot robot091 Yamaha Motobot robot07

Ve fázi 2 měl bez problémů zvládnout závodní okruh. Japonci se vskutku činili a dokázali, že i tohle je možné. Své výsledky budou představovat na Tokijském veletrhu, kde chce Yamaha odhalit prototyp s označením Motobot 2.0. Aby to bylo ještě napínavější, postavili proti sobě na závodním okruhu Thunderhill Raceway v kalifornském Sacramentu dva jezdce, Valentina Rossiho a Motobota. Mimochodem, na tomto okruhu Japonci testují svého humanoida, takže to tu má „najeto“, dá-li se to takto říct. Co myslíte, kdo z těch dvou nakonec zvítězil? Výsledky se dozvíme až na veletrhu, ale vy zatím můžete hlasovat , kdo byl podle vás rychlejší.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama