Jawa 350: limitovaná edice Františka Šťastného Hlavní obrázek k článku: Jawa 350: limitovaná edice Františka  ťastného

Vynikající závodní motocykl Jawa 350, se kterým získal František Šťastný v roce 1961 titul vicemistra světa, bude vyroben v limitované edici pouhých 61 kusů.

Špičkový stroj Jawa 350, poháněná vzduchem chlazeným čtyřtaktním dvouválcem OHC se šestistupňovou převodovkou a výkonem 49 koní při 10 300 1/min, byl ve výrobním podniku Jawa již mnohokrát poptáván ze strany fanoušků tohoto závodního motocyklu.

Sběratelé by velice rádi měli tento unikátní stroj ve svých sbírkách, a tak se v Divišově rozhodli, že jej vyrobí v limitované edici 61 kusů, protože právě v roce 1961 obstál legendární jezdec Franta Šťastný v souboji mezi závodníky jedoucími na vítězících strojích italské značky MV Agusta a dokázal pro českou značku získat titul vicemistra světa.

Limitovaná edice bude mít stejně jako originál rovnoosé ojniční čepy a oba písty se budou pohybovat shodně. Ventilový rozvod v hlavě válce bude pohánět královská hřídel, která bude vyvedena ven za válcem umístěným uprostřed klikové hřídele. Šestistupňová převodovka bude umístěna ve společném bloku s klikovou skříní.

Dvojitý uzavřený rám bude vyroben z chrommolybdenových trubek a přední vidlice bude opatřena hydraulickým tlumičem. Zadní kyvná vidlice bude vyrobena z trubek a samozřejmostí u tohoto motocyklu bude aerodynamická laminátová kapotáž. Za příplatek vám vyrobí repliku vítězné kapotáže Františka Štastného.

Tuto legendární Jawu 350 v limitované edici Františka Šťastného si budete moci zakoupit u výrobce. Registrace bude zahájena 1.dubna 2016 v 00:00 pouze na emailové adrese. Rozhodovat bude čas doručení objednávky. Registrujte se tedy na tomto emailu: april@jawa.czLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama