Reklama

Jakub Kornfeil a Jorge Lorenzo: co mají společného? Hlavní obrázek k článku: Jakub Kornfeil a Jorge Lorenzo: co mají společného?

Společného mají jistě mnoho věcí, lásku k motorkám, rychlosti a touze po vítězství. Když však odmyslíme tuto závodnickou stránku věci, můžeme se dostat někam, kde jednotlivé závodníky pojí věcí mnohem více. A co že to tedy konkrétně mají společného Jorge Lorenzo a Jakub Kornfeil?

Tři čtvrtiny sezony 2013 jsou už za námi. To je tradičně nejvyšší čas k tomu, aby se uzavíraly dohody a přestupové podmínky do příštího závodního roku. To se samozřejmě týká i našeho Jakub Kornfeila. Tomu končí smlouva s týmem RW Racing GP posledním závodem ve Valencii. Zda ve své formaci zůstane nebo se poohlédne po sedačce na příští rok někde jinde, zatím zůstává otazníkem. Jedno je ale jisté. Při závodním víkendu v Misanu Adriaticu došlo k velmi zajímavé dohodě. Jakuba bude od nynějška zastupovat bývalý manažer Jorge Lorenza, někdejší majitel týmů Fortuna Honda, Fortuna Aprilia, Lotus Aprilia, Belson Derbi nebo Teamu Campetella, pan Daniel Amatriain. Muž, který se svými týmy a jezdci získal mnoho vítězství a několik světových titulů, se do paddocku MotoGP vrací po několikaroční pauze. Svůj comeback odstartoval s Isaacem Viňalesem, kterému služby tohoto renomovaného manažera zajistil Viňalesův mentor Manuel Durán. Poslední jmenovaný již během roku 2012 projevil zájem o spolupráci také s Jakubem Kornfeilem. Po několika jednáních se to také podařilo a výsledkem je tedy osa Kornfeil, Durán, Amatriain. I přes velmi krátkou dobu, co spolu tihle tři spolupracují, přistálo na Kornfeilově stole několik zajímavých nabídek. Jednání o nich neustále probíhají a k rozuzlení tajenky zůstání či přestupu v případě Jakuba Kornfeila se rozhodne v nejbližších dnech.

Jakub Kornfeil: „Kdyby mně někdo před pěti lety řekl, že budu spolupracovat s někým takovým, nejspíš bych tomu nevěřil. S Dani Amatriainem je náš vztah velice čerstvý. Takže uvidíme, jak se bude vyvíjet. Samozřejmě to vnímám tak, že to může být velký krok v mé kariéře. Člověk s takovými úspěchy, kontakty a zkušenostmi, otevírá zase úplně jiné možnosti. O jeho výsledcích z minulosti nemusíme diskutovat. On objevil Jorgeho a dostal ho až na tu nejvyšší úroveň motocyklového závodění-MotoGP. Samozřejmě, patent na úspěch to v žádném případě není. Opět to budu jen a jen já, kdo bude sedět na motocyklu a kdo bude zodpovědný za výsledky Jakuba Kornfeila. Co se Manu Durána týká, s tím se známe zhruba tři roky. Manu je člověk, který dělá závody srdcem. Snad nikdy jsem nepotkal někoho, kdo by dělal závody jen pro radost a ještě k tomu na takové úrovni. Jsem z toho spojení a naší spolupráce velmi nadšený. I když trvá tak krátkou dobu, je vidět, že se něco děje a není to nic jen tak ledajakého. Momentálně jednáme o možnostech na příští rok, a jak se píše ve druhém odstavci, v nejbližších dnech by mělo být jasno.“ dani amatriainLogin Přihlásit Registrace ›