Ajo Academy uzavřela smlouvu s 11letým závodníkem

Fin Aki Ajo je nejen uznávaným „výrobcem“ mistrů světa, ale také vyhledávačem talentů. Nyní otevřel Ajo Motorsport Academy a má v ní první dva jezdce.

Ajo Motorsport se zúčastnil 2015 poprvé MS ve všech třech kubaturách MS-Grand Prix. Tým Red Bull KTM Ajo závodil v Moto3 - Miguel Oliveira se stal vicemistrem světa, Johann Zarco vyhrál 2015 pro tým Ajo-Motorsport titul světového šampiona v kubatuře Moto2 a Aki Ajo je zároveň manažerem dvou pilotů v královské kubatuře MotoGP. Pod jeho křídla spadají Maverick Vinales, vítěz šampionátu Rookie of the Year a Jack Miller. V roce 2016 se tedy přidá ještě nový projekt, Ajo Motorsport Academy.

Po japonském pilotovi jménem Tetsuta Nagashima, angažoval Aki Ajo dalšího jezdce a to teprve jedenáctiletého Belgičana Barryho Baltuse. Zatímco Nagashima bude závodit v ME třídy Moto2. Vloni skončil 23letý Japonec celkově v Top-7 a v posledních třech závodech stál dvakrát na pódiových stupních a letos je cílem zisk evropského šampiona, tak mladý Belgičan bude závodit v seriálu „RFME Spanish Championship“ kubatury Pre-Moto3. Vloni skončil v šampionátu Moto4 celkově druhý se třemi vítěznými závody a dvěma dalšími pódiovými umístěními na svém kontě, z celkového počtu sedmi závodů.