Reklama

Elefantentreffen 2015: s výraznými změnami Hlavní obrázek k článku: Elefantentreffen 2015: s výraznými změnami

Také letos již téměř po 60 letech zůstává „sloní sraz“ věrný tradici a nabídne od 30. ledna do 1. února 2015 nezapomenutelný zážitek všem motorkářům. Pár změn tu však bude.

Minimálně jednou v životě by se měl každý pravý motorkář zúčastnit legendárního zimního srazu Elefantentreffen, který pořádá svaz BVDM. Většina z těch, kteří jednou zažili nezapomenutelnou atmosféru srazu, se sem s radostí znovu vrací. Samozřejmostí je udílení pohárů za nejkrásnější vlastní dílo (přihlášené k silničnímu provozu), nejdelší příjezd nebo pohár pro nejstaršího účastníka.

Aby bylo možné Elefantentreffen jako akci pro motorkáře zachovat, vyzývá spolkový svaz BVDM již několik let všechny k tomu, aby přijeli výhradně na motocyklech. Jen to, co lze na celosvětově největší zimní motorkářský sraz přivézt na svém stroji nebo na postranním vozíku, je vítáno. Bohužel v minulých letech nebyla tato výzva pořadatelů všemi akceptována. Důsledkem toho tu byla akce s velkými stany podobající se folkovému festivalu. Doprava vybavení, potravin a osob probíhala v nákladních a osobních vozech. Tento „festival“ neměl v posledních letech také díky nadprůměrně teplému počasí žádné meze a kromě neustálého hluku s sebou přinesl také velké množství odpadu i jiných problémů.

Na loňském srazu již pohár trpělivosti přetekl. Opakovaně musela zasahovat policie a hasiči, a také záchranná služba měla spoustu práce. Hojná konzumace alkoholu, hlučné petardy z ohňostrojů a karbidových děl se postaraly o více než slavnostní náladu, a tak vyvolaly nelibost. Nejenom místní obyvatelé a dobrovolní pomocníci, ale také mnoho účastníků se přitom cítilo nepříjemně s pocitem ohrožení. Ti pak podali stížnost u BVDM. Pokud jde o budoucí sraz, musí pořadatelé trochu drasticky přitáhnout opratě a nedopustit, aby se něco takového znovu opakovalo.

Podle hesla „Zpátky do budoucnosti“ se pořadatelský klub BVDM dohodl na sedmibodovém plánu, kterým se budou řídit srazy od roku 2015:

• Příjezd a účast jen pro motocykly na dvou nebo třech kolech. Motorové tříkolky (trikes) na bázi motocyklu jsou také zahrnuty. Parkoviště pro auta v Solla je určeno jen pro návštěvníky s osobními automobily z blízkého okolí. Nákladní vozy, dodávky a auta s přívěsem nejsou vítány!
• Dvoukolé a tříkolé dopravní prostředky musí mít také v areálu akce platné oprávnění k silničnímu provozu a musí být pojištěny. Neschválená vozidla k silníčnímu provozu nebudou tolerována. Tato vozidla budou na místě odstavena.
• Na příjezdové silnici ze Solla platí omezení rychlosti na 30 km/h a povinnost nosit helmu, v areálu srazu je dovolena maximálně jízda krokem.
• Již od víkendu před akcí, nejpozději od 23. ledna 2015, bude areál uzavřen staveništním oplocením. Vjezd bude umožněn jen motocyklům na dvou nebo třech kolech. Nákladní vozy, dodávky a osobní vozy nesmí být vykládány u příjezdových silnic.
• Velké stany postavené do 23. ledna 2015 nebudou trpěny a musí být bez odkladu odstraněny.
• Předčasné rezervování/vytyčení míst pro stany není dovoleno.
• Ohňostroje, karbidová děla, sirény a podobně jsou zakázány a budou při vstupu do areálu odebrány. Používání ilegálně vpašovaných zdrojů hluku během akce bude potrestáno okamžitým vykázáním z areálu.

Spolkový svaz motorkářů proto žádá všechny účastníky z Čech, aby bezpodmínečně dodržovali nová pravidla. Tato opatření jsou bohužel nezbytná a přinášejí nezanedbatelné dodatečné náklady. Proto doufáme, že tím vrátíme zpět akci její charakter, a tím zachráníme motorkářský sraz Elefantentreffen pro budoucnost. Další informace naleznete na zde

Sloní sraz se koná v Thurmansbang-Solla/Loh v Bavorském lese, cca 40 kilometrů severně od Pasova. Již více než 25 let jsou tu vítáni motorkáři, kteří zde v kotli u vesničky Loh, pokojně slaví jeden zimní víkend. Vstupné 25 eur a za parkoviště vzdálené zhruba tři kilometry od areálu dáte dalších 5 eur.Login Přihlásit Registrace ›