Zkrácený závod Moto2 kořistí Japonce Nakagamiho

Po dlouhé době jsme si mohli v Assenu poslechnout hymnu země „Vycházejícího Slunce“, neboť vítězem zkráceného závodu Moto2 se stal Takaaki Nakagami z Japonska. Toho na stupních vítězů doplnili úřadující šampión Johann Zarco a Ital Franco Morbidelli.

Sam Lowes byl odmávnut na P4, Top-5 dokompletoval Lorenzo Baldassarri. Na místě šestém dojel dosavadní lídr Alex Rins, za ním se umístili Simone Corsi, Alex Marquez, Dominique Aegertera a Jonas Folger.

Body si z Nizozemí odvezli také Xavier Simeon, Sandro Cortese, Marcel Schrötter a dva Rookies Danny Kent a Miguel Oliveira.

Průběh závodu

Start: Aegerter a Lüthi nejlépe, v první zatáčce předjel Aegerter Zarca a začal stíhat Lüthiho.

1. kolo: Tom Lüthi na čele, za ním Dominique Aegerter, Sam Lowes, Johann Zarco, Takaaki Nakagami a Sandro Cortese.

2. kolo: Aegerter předjel Lüthiho, ten ale dokázal kontrovat. Aegerter se propadl za Lowese. Zarco a Nakagami následují.

3. kolo: Alex Pons spadl na P18 v T1. Lüthi na čele, za ním Lowes, Aegerter, Nakagami, Zarco, Morbidelli a Cortese.

5. kolo: Morbidelli jde do čela a má náskok 0,3 sec na Lüthiho. Za nimi Aegerter a dále Nakagami, Baldassarri a Lowes.

7. kolo: Lüthiho předjel Nakagami, který je nyní na P3 před Aegerterem. Morbidelli má náskok 0,3 sec na Nakagamiho.

9. kolo: Aegerter se propadl na P7, vede Morbidelli před Nakagamim, dále Lüthi, Zarco, Baldassarri a Lowes.

13. kolo: Morbidelliho předjeli Nakagami, Lüthi a Zarco, Japonec vede.

15. kolo: Spadl Luca Marini, Nakagami vede před Zarcem, dále Morbidelli, Lüthi a Baldassarri.

16. kolo: Tom Lüthi se po chybě propadl na P9. Před ním byli Nakagami, Zarco, Morbidelli a Lowes.

19. kolo: V T2 padá Tom Lüthi. Nakagami má náskok 2,586 sec před Zarcem, dále Morbidelli a Baldassarri.

22. kolo: Zarco je nazpět na P2, 2,4 sec za Nakagamim.

23. kolo: Závod byl ukončen červenou vlajkou, výsledky platí po absolvování 21 kol. Takaaki Nakagami a Idemitsu Honda Team Asia tak slaví první vítězství v Moto2, letos druhé napříč kubaturami: Khairul Idham Pawi totiž vyhrál závod Moto3 v Argentině.

Moto2 World Championship 2016 Motul TT Assen; TT Circuit Assen, závod

01- Takaaki Nakagami – IDEMITSU Honda Team Asia – KALEX Moto2 – 21 kol za 34'33.948