Reklama

Získá Tatay titul už v Misanu? Hlavní obrázek k článku: Získá Tatay titul už v Misanu?

V šampionátu Red Bull Rookies Cupu stačí lídrovi soutěže dojet v Misanu v Top-4 a Carlos Tatay se stane celkovým vítězem 2019.

Ještě tři závodní jízdy chybí účastníkům s motocykly KTM RC 250 R do konce sezóny, ale už ten sobotní v Misanu může rozhodnout o vítězi 2019, ačkoliv sezóna Red Bull Rookies Cupu 2019 končí až o týden později v Aragónu.

Carlos Tatay přijíždí na okruh «Misano World Circuit Marco Simoncelli» s dostatečným náskokem 63 bodů, ačkoliv na Red Bull Ringu kvůli předčasnému startu v 1. jízdě dostal «Ride-Through-Penalty» a v cíli byl klasifikován až na P14. Byla to jeho první chyba v sezóně, v předchozích 8 závodech byl vždy klasifikován v Top-3.

Jeho nejbližším soupeřem je krajan Pedro Acosta (15), ovšem ten by musel v Misanu vyhrát a Tatay nedojet v Top-4, aby se rozhodnutí o novém šampionu posunulo až do Aragónu.

Ze začátku sezóny se zdál být hodně silný Yuki Kunii, při svém startu s wild card v Brně se ale těžce zranil hned při crashi na startovní rovince - v sezóně už podruhé na pravé ruce - a po Spielbergu bude chybět i v Misanu.

Teoretické šance má ovšem ještě druhý Japonec Haruki Noguchi (18), ten ztrácí 71 bodů, takže je to opravdu jen teorie. Top-5 kompletuje nová posila týmu Prüstel GP, Jason Dupasquier ze Švýcarska.

Stav Red Bull-Rookies-Cupu po 9 ze 12 závodů: 1. Tatay 178 bodů, 2. Acosta 115, 3. Kunii 109, 4. Noguchi 107, 5. Dupasquier 87, 6. Fellon 83, 7. Salvador 75, 8. Cook 65, 9. van Eerde 63, 10. Uriarte 54.

Mimochodem: Letos se poprvé jede bez české účasti, přitom jsme se v minulosti mohli pochlubit vítězi tohoto seriálu Jakubem Kornfeilem nebo Karlem Hanikou.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama