Získá Schrötter první pódium?

Po suverénním vítězství v kubatuře Moto2™ při závodě Motul TT Assen je Ital Francesco Bagnaia (Sky Racing Team VR46) na čele šampionátu s náskokem 16 bodů před svým nejbližším soupeřem a tím je Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo).

Jelikož je další zastávkou letošního šampionátu «Pramac Motorrad Grand Prix von Deutschland» na Sachsenringu, tak je horkým kandidátem na své první pódium vůbec - při 149. startu v Grand Prix! - lokalmatador Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP). 25-letý Schrötter se v posledních čtyřech závodech Grand Prix umístil třikrát v Top-4 (Le Mans, Barcelona a Assen) a také stál třikrát v řadě v první řadě na gridu. Už nyní má svém kontě více bodů (63), než za celý loňský rok dohromady (50).

Lídr šampionátu Ital Francesco Bagnaia byl vloni na Sachsenringu třetí, což je jeho nejlepší výsledek na této trati. Jeho nejbližším soupeřem v šampionátu je 23-letý Portugalec Miguel Oliveira, vloni v cíli odmávnut jako druhý, když porazil právě Bagnaiu o 0,5 sekundy.

Fabio Quartararo (MB Conveyors - Speed Up Racing) má zřejmě životní formu, vyhrál v Katalánsku a dojel druhý v Nizozemí. Alex Marquez (EG 0,0 Marc VDS) musel sice své plány o vstupu do MotoGP odložit minimálně o rok, ale při Dutch GP stál už popáté letos na stupních vítězů. Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) měl v Assenu obrovskou smůlu, když mu defekt zadní pneumatiky zabránil dojet na 2. místě.

Mimochodem: Lorenzo Baldassarri, Fabio Quartararo a Alvaro Bautista jsou třemi nejvíce skloňovanými jmény co se týká zřejmě volného místa v novém týmu SIC-Petronas-Yamaha v kubatuře MotoGP vedle Franca Morbidelliho.

S wild card - už popáté v letošní sezóně - se představí Xavi Cardelus z Andorry v týmu Stylobike.