Reklama

Ze startovního roštu zmizelo 8 pilotů, co s nimi bude? Hlavní obrázek k článku: Ze startovního roštu zmizelo 8 pilotů, co s nimi bude?

40% startovního roštu pilotů MS-Superbike 2018 si muselo najít na sezónu 2019 novou práci, to zde už dlouho nebylo. A co se s nimi stalo, uvidíme je ještě vůbec na startovním roštu v jiném seriálu a budou vůbec ještě závodit?

Totální výměna motocyklů a jezdců v týmech! Přišlo celkem 7 nových jezdců z jiných závodních seriálů, nezůstal prostě «kámen na kameni».

Sedm jezdců přichází z jiných šampionátů: Alvaro Bautista z MotoGP; Sandro Cortese z MS-Supersport; Markus Reiterberger, Alessandro Delbianco a Gabriele Ruiu z ME-Superstock 1000; Leon Haslam z BSB a Ryuichi Kiyonari z All Japan Superbike.

Naopak Lorenzo Savadori, Jake Gagne, Loris Baz, Javier Fores, Roman Ramos, Jakub Smrž, Patrick Jacobsen a Yonny Hernandez museli uvolnit svá místa někomu jinému. A jelikož 2019 pojede dle současného stavu pouze 19 místo 20 jezdců, tak je poměr 1:1.

Lorenzo Savadori sice pojede za Team Angel Nieto v MotoE, ale to je s pouhými pěti závodními víkendy za sezónu 2019 pouze nouzové řešení.

Xavi Fores, v této sezóně celkem 5x na stupních vítězů a celkově v šampionátu sedmý, se domluvil s Honda UK pro šampionát britský šampionát Superbike (BSB).

PJ Jacobsen podepsal smlouvu v MotoAmerica za supersportový tým HSBK Celtic Yamaha.

Jacob Gagne a Loris Baz chtějí rovněž do USA, ale zatím nenašli žádný tým. Baz chtěl původně do BSB k Honda UK, ale tam dostal přednost Xavi Fores.

Nejistá je budoucnost Romana Ramose, ten byl dlouho jistý v GoEleven, ale angažování Eugene Lavertyho mělo prioritu, to je celkem jasné.

Jakub Smrž ve svých 35 letech ukončil profesionální závodní kariéru a stal se manažerem týmu pod patronací České motocyklové federace v MS-Supersport 300.

Yonny Hernandez se začátkem října vypařil ze startovního roštu i z médií a ve 30-letech se dá předpokládat ukončení aktivní kariéry.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama