Reklama

Závodní comeback Jonase Folgera Hlavní obrázek k článku: Závodní comeback Jonase Folgera

Německý jezdec Jonas Folger nahradí v dalších třech závodech Grand Prix kubatury Moto2 Mattiu Pasiniho. Ten se zranil při motokrosovém tréninku, když si zlomil klíční kost. Ovšem i Pasini byl v týmu Petronas Sprinta Racing pouze náhradník za zraněného Khairula Idhama Pawiho.

Pro německé fanoušky je to skvělá zpráva, Jonas Folger tak pojede kromě Barcelony a Assenu i domácí závod Grand Prix na Sachsenringu (5. - 7. července).

Původně byl Folger angažován pouze jako testovací jezdec pro továrnu Yamaha, ale Petronas SRT je zákaznickým týmem Yamahy v MotoGP a motocykly v Moto2 jsou nyní vybaveny jednotnými motory Triumph o objemu 765 ccm, takže je hodně podobný motocyklu MotoGP.

A ještě jedna důležitá poznámka: Pro testovací tým Yamaha Europe v MotoGP - ten ostatně vznikl i dle požadavku Valentina Rossiho - nebyly letos plánovány žádné závody s wild card, takže Folger by neměl od podzimu 2017 - kdy kvůli nemoci přestal závodit v MotoGP - vůbec žádnou závodní praxi.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama