Reklama

Zajímavosti okolo závodu v Buriramu Hlavní obrázek k článku: Zajímavosti okolo závodu v Buriramu

Už popáté se pojede MS-Superbike na okruhu Chang International Circuit v Buriramu/Thajsko. Dosavadním králem je značka Kawasaki a její pilot Jonathan Rea.

Myšlenka uspořádat závody WorldSBK v Thajsku byla pro DWO opravdu šťastným okamžikem. Nadšení místního obyvatelstva pro motocyklový sport nezná mezí, atmosféra je naprosto neuvěřitelná!

Všech osm dosavadních závodů MS-Superbike vyhráli Britové, šest potom Jonathan Rea, po jednom Tom Sykes a Chaz Davies.

Třikrát vyhrál Pole-Position (ze čtyř možností) Jonathan Rea, pouze jednou skončil třetí.

Rea nestál jen jednou na stupních vítězů - ve 2. jízdě 2018 byl totiž odmávnut jako čtvrtý.

Sedmkrát zde vyhrála Kawasaki, jednou potom Ducati.

Kawasaki získala v Thajsku celkem 12x umístění v Top-3, následují Ducati (6), Yamaha (2).

Pokud by Álvaro Bautista vyhrál první závod v Thajsku, stal by se prvním Rookiem v historii šampionátu, který by vyhrál první tři závody v řadě.

Pro Leona Haslama bude první thajský závod 220. startem v WSBK a stane se tak teprve sedmým jezdcem, kterému se podařilo dosáhnout na tuto hranici.

Tom Sykes (BMW) na okruhu Chang International Circuit ještě nikdy nestál na Pole-Position, stejně jako v Argentině. Přitom má tento Mr. Superpole na svém kontě už 48 vítězství v Superpole.

2018 prohrál Sykes v boji o tento primát o 3/1000 sec – po Kyalami 2009, Portimao 2013 a Sugo 1997 to byl čtvrtý nejtěsnější rozdíl v boji o zisk prvního místa na startovním roštu.

Chang International Circuit je jediným okruhem v aktuálním kalendáři, kde Ducati ještě nevyhrála Pole Position.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama