Reklama

YART v Suzuka 8 Hours bez Haniky Hlavní obrázek k článku: YART v Suzuka 8 Hours bez Haniky

Tovární tým Yamahy se nezúčastní letošního 43. ročníku vytrvalecké kultovní klasiky «Suzuka 8 Hours». Místo něho bude továrnu z Iwaty zastupovat satelitní rakouský tým YART Yamaha, který ohlásil svou sestavu následujících jezdců: Niccolo Canepa, Marvin Fritz a Kohta Nozane.

Yamaha Factory Racing Team vyhrál od roku 2015 - 2018 čtyřikrát v řadě Osmihodinovku v Suzuce. V sedle vítězného motocyklu Yamaha YZF-R1 se vystřídali následující jezdci: Katsuyuki Nakasuga, Pol Espargaro, Bradleyho Smithe, Alexe Lowese a Michael van der Mark.

Při neúčasti továrního týmu Yamaha Factory převezme jeho roli rakouský satelitní tým YART - Yamaha Austria Racing Team - manažera Mandyho Kainze, který dnes oficiálně nahlásil následující sestavu těchto tří pilotů: Niccolo Canepa, Marvin Fritz, Kohta Nozane.

Místo tedy nezbylo na našeho Karla Haniku (ten ale může být «Rider Green» - tedy #4 jezdcem v týmu), místo českého jezdce pojede oficiální pilot Yamahy v All Japan Superbike Japonec Kohta Nozane.

Faktem je, že se o sestavě týmu YART pro «Suzuka 8 Hours» mělo rozhodnout po závodech v Le Mans a v Oscherslebenu, ty se ale nepojedou a tak Mandy Krainz nominoval Němce Marvina Fritze a Itala Niccolo Canepu a k nim bude doplněn lokalmatador Kohta Nozane.

Letošní ročník se měl konat 19. července, od 10. dubna je ale okruh Suzuka (patřící továrně Honda) uzavřen.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama