Xavi Fores, Leon Haslam a Sandro Cortese Hlavní obrázek k článku: Xavi Fores, Leon Haslam a Sandro Cortese

Ačkoliv se startovní rošt WorldSBK pomalu, ale jistě plní, tak stále ještě zůstávají některé místa volná. Mezi ně patří i dvě hodně lukrativní: Puccetti Kawasaki a Ten Kate Yamaha.

Týmový šéf Manuel Puccetti už několik týdnů jedná s potencionálními nástupci Topraka Razgatliogla, který zamířil do továrního týmu PATA Yamaha.

„Dva měsíce už jednám se třemi jezdci, kterými jsou Javier Fores, Sandro Cortese a Leon Haslam“, potvrdil Manuel Puccetti.

A jak vypadá situace viděno dnešníma očima, když do závodu v Kataru by mělo být v této otázce jasno: Kawasaki se nechala neoficiálně slyšet, že s 36-letým Haslamem už vůbec nepočítá a to ani v WorldSBK (zde byl nahrazen Alexem Lowesem) a dokonce ani v BSB! Ten doufá v místo v satelitním týmu Hondy od Midori Moriwaki.

Kawasaki Europe nabídla Foresovi na rok 2020 velmi příjemný balíček: V týmu Puccetti by měl k dispozici identický materiál jako tovární jezdci a mohl by eventuálně startovat na závodě Suzuka Eight Hours přímo za tovární tým.

Tím se samozřejmě zvyšují šance pro Sandra Corteseho u týmu Ten Kate Yamaha. Také Eric Seynes, šéf Yamaha Motor Europe, slíbil Cortesemu, že udělá vše pro jeho setrvání u Yamahy a tak se zdá, že se to podaří.

Němec Cortese, aktuálně těsně za Top-10 v šampionátu WorldSBK, musel uvolnit své místo v týmu Giansanti Racing na sezónu 2020, kde místo něho a Melandriho pojedou Ital Federico Caricasulo a Američan Garrett Gerloff.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama