WSBK: Po 530 dnech získal Abaja body do MS

Velmi zdařilý vstup do MS Superbike absolvoval dnes český Rookie v tomto šampionátu Karel Abraham, když hned ve své premiérovém závodě v tomto šampionátu dokázal bodovat.

Pro českého jezdce to byl hodně důležitý závod, proto ho snad jel „trochu“ opatrněji a raději moc neriskoval. Vždyť naposled bodoval v mistrovském závodě 14. září 2014, tedy před 530 dny.

Po 16. místě v SP1 vystartoval Abraham do závodu z 6. řady a hned si polepšil o 3 místa. Pak se sice propadl za Top-15, která znamenala pro našeho jezdce nulové body, ale postupně vyhrál souboj jak s Barrierem, tak s domácím Jonesem a jelikož mezitím havarovali ještě Lowes a Reiterberger, tak náš pilot odmávnut v cíli na velmi dobrém P13 a to hned ve své superbikové premiéře.

Samozřejmě, že byl brněnský jezdec v cíli hodně spokojený a na webu týmu Milkwaukee BMW se vyjádřil následovně: „Jsem opravdu rád, že jsem uviděl šachovnicový praporek a že mám první body ve World Superbike Championship. Je zde pár věcí, které můžeme změnit, ačkoliv motorka byla vážně dobrá, ale pořád může být lepší, takže dnes v noci máme na práci pár oprav.

Musím začít více riskovat s mým jezdeckým stylem a myslím, že to určitě pomůže k dosažení lepších výsledků. Taky je to můj první závod po necelém půl roce, takže jsem rád, že jsem tento závod dokončil a opravdu si ho užil.

Stále máme pár dalších problémů k vyřešení, hlavně s elektronikou, která vždy zabere spoustu času, ale rozhodně jsme na správné cestě a zítra se můžeme nadějně poprat o další body.“

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 Yamaha Finance Australian Round Phillip Island Grand Prix Circuit, závod 1

01- Jonathan Rea – Kawasaki Racing Team – Kawasaki ZX-10R – 22 kol za 33'47.823 - 173,607 km/h
02- Chaz Davies – Aruba.it Racing Ducati – Ducati 1199 Panigale R – + 0.063
03- Michael van der Mark – Honda World Superbike Team – Honda CBR 1000RR SP – + 0.487
04- Davide Giugliano – Aruba.it Racing Ducati – Ducati 1199 Panigale R – + 0.647
19- Imre Toth – Team Toth – Yamaha YZF R1 – + 1 kolo

Pokud se podíváme trochu do historie MS Superbike z českého pohledu, tak se Karel Abraham stal teprve 12. českým jezdcem, který se postavil na start minimálně jednoho závodu MS Superbike.

Posledním Čechem, který stál před Abajou na startovním roštu tohoto šampionátu, byl Matěj Smrž, který startoval s wild card na Nürburgringu 2013.

A Karel Abraham je sedmým Čechem, který v závodech šampionátu WSBK dokázal bodovat a prvním, který kdy získal body v obou „premier class“ těchto šampionátů, tedy jak WSBK, tak MotoGP.