WorldSSP Losail: Kenan Sofuoglu je nazpět na motorce Hlavní obrázek k článku: WorldSSP Losail: Kenan Sofuoglu je nazpět na motorce

Ve čtvrtečních trénincích se na okruhu Losail Circuit objevil i dlouhodobě zraněný úřadující mistr světa Kenan Sofuoglu, který je aktuálně v šampionátu druhý za Mahiasem se ztrátou 20 bodů.

Kvůli změněnému časovému programu se už dnes jely dva volné tréninky, které tradičně rozhodovaly o přímém postupu do SP2, kam postoupilo přímo nejrychlejších Top-10 jezdců po přehledu časů z FP1/FP2.

V kubatuře MS-Supersport byl dnes nejrychlejším jezdcem z celkového počtu 26 startujících lídr šampionátu Francouz Lukas Mahias (Yamaha) časem 2:01.316 min. Druhý skončil jeho krajan a stále ještě úřadující vicemistr světa Jules Cluzel (Honda) +0.412 a virtuální první řadu startovního roštu by po čtvrtku doplnil ještě Brit Luke Stapleford (Triumph) +0.418).

Top-5 dnes dokompletovali Ital Federico Caricasulo (Yamaha) a loňský vítěz z Kataru Brit Kyle Smith (Honda).

Šestý dnes skončil Australan Anthony West (Kawasaki), sedmý pak comeback slavící Turek Kenan Sofuoglu (Kawasaki), a elitní desítku vytvořili ještě Ital Michael Canducci (Kawasaki), Fin Niki Tuuli (Yamaha) a Ital Christian Gamarino (Honda).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama