Reklama

WorldSSP 300: Vítězem Marc Garcia Hlavní obrázek k článku: WorldSSP 300: Vítězem Marc Garcia

Závod MS-Supersport 300 byl i na okruhu Magny-Cours hodně turbulentním závodem. Ze startovního místa 10 na roštu vyhrál Španěl Marc Garcia (Yamaha).

Závod samotný byl opět poznamenán duely ve větrném háku. V každé zatáčce, v každém kole se ve vedoucí desetičlenné skupině neustále střídali jezdci na svých pozicích. V předposledním kole ale Marc Garcia ukázal bojovné srdce a vypracoval si malý náskok, který udržel až do konce závodu. Svým druhým letošním vítězným závodem se španělský pilot s motocyklem Yamaha dostal i do čela šampionátu, kdy se pojede ještě finále v Jerezu.

Mimochodem: Celé pódium dnes obsadili pouze jezdci s motocykly Yamaha: Garcia, Alfonso Coppola (2.) a Robert Schotmann (3.).

Nejlepším jezdcem s motocyklem Honda byl Mika Perez, v cíli klasifikován jako čtvrtý. Ten ovšem po dodatečné diskvalifikaci na Lausitzringu ztratil jakoukoliv šanci na celkové vítězství v šampionátu. Top-6 dokompletovali Valle a Grassia a v elitní desítce se dále objevili Sanchez, Facco, Deroue a de la Vega.

Vítězka z Portimao Ana Carrasco byla dnes odmávnuta až na 21. místě.

Před finálovým závodem v Jerezu vede Marc Garcia - Yamaha - se ziskem 126 bodů. Druhý je Alfonso Coppola - Yamaha - (122), třetí pak Mika Perez - Honda - (96). Top-5 kompletují Scott Deroue - Kawasaki - (91) a Borja Sanchez - Yamaha - (78). Ve druhé polovině Top-10 se nacházejí Daniel Valle - Yamaha - (74), Robert Schotman - Yamaha - (68), Dorren Loureiro - Yamaha - (58), Ana Carasco - Kawasaki - (57) a Armando Pontone - Yamaha - (41).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama