Reklama

WorldSSP 300: Pole Position pro pilota s wild card Muela Hlavní obrázek k článku: WorldSSP 300: Pole Position pro pilota s wild card Muela

Těžké podmínky na okruhu využil skvěle pilot s wild card Francouzem Alan Muel, který ale musel do Superpole postoupit z SP1.

Spolu s ním postoupil i Manuel Bastianelli (Kawasaki). Dále postoupili do SP2 přímo největší favorité Alfonso Coppola, Marc Garcia (oba Yamaha), Scott Deroue (Kawasaki) a Mika Perez (Honda), zatímco vítězka z Portimao Ana Carrasco (Kawasaki) skončila až na P31.

Zatímco Garcia, Dani Valle a De La Vega havarovali, tak do čela se dostal Perez časem 2:17,843 min, pak havarovali ještě Borja Sanchez (Yamaha) a Bastianelli.

Ovšem potom přišla velká chvíle pro 17-letého lokalmatadora Alana Muela! Ten zajel čas 2.16,866 min a to znamenalo pro wildcard pilota Pole-Position pro zítřejší závod. První řadu ještě doplnili Grassia a Perez - oba Honda.

Další pořadí na startovním roštu bylo následující: Schotmann, De La Vega, Sanchez, Deroue, Bastianelli, Facco, Coppola, Garcia a Valle.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama