WorldSBK: Fakta, čísla a zajímavosti před Imolou Hlavní obrázek k článku: WorldSBK: Fakta, čísla a zajímavosti před Imolou

Podívejme se společně na fakta, čísla a zajímavosti před závodem v Itálii, kde se jede pátý závod letošního šampionátu WorldSBK „Motul Italian Round“ na okruhu Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrariho.

204Tom Sykes je jediným jezdcem, který už v Imole získal přes 200 bodů. Za ním následuje Noriyuki Haga s 199.

94 – Pokud se podaří Jonathanu Reovi jet na špici závodu víc jak 6 kol, tak se stane prvním jezdcem v historii, který na této trati vedl více než 100 kol.

11 – V Imole se dosud závodilo 13x o Pole-Position a o ně se rozdělilo celkem 11 pilotů. Jediným, který vyhrál víc než jednou, je Tom Sykes, který zde už 3x startoval z první pozice na startovním roštu.

8 – Tom Sykes zde vedl už během osmi závodů. V letech 2010 až 2013 byl minimálně jedno kolo na špici závodního pole, k tomu je nutno připočítat první závod v loňském roce.

7 – Tom Sykes bude o víkendu prvním jezdcem, který bude nastupovat na start se sedmi pódiovými pozicemi, tedy stejně jako má na svém kontě Noriyuki Haga.

6 – Před šesti lety vyhrál v Imole Tom Sykes své první Pole Position a do letošní Imoly k nim přidal dalších 32. Tím je druhým nejlepším Qualifyerem všech dob, vede Troy Corser se 43.

5 – Největší počet vítězných závodů v Imole mají na svém kontě Carlos Checa a Jonathan Rea, oba dva zde projeli celkem 5x na prvním místě.

5 – Pouze dva jezdci v historii dokázali pětkrát vyrazit do závodu z první řady. Současní tovární jezdci Kawasaki Jonathan Rea a Tom Sykes.

4 – Čtyřikrát se v Pole Position rozdělovala první místo v menším časovém období, než je 1/10 sekundy. V posledním závodě v Imole dělilo dvojici ve složení Davide Giugliano a Tom Sykes pouhých 84/100 sekundy.

3 – Pouze tři jezdci ze současného startovního pole dokázali v Imole vést závod: Tom Sykes (8x), Jonathan Rea (6x) a Davide Giugliano (2013, první jízda).

1 – Jonathan Rea svými dvěma doubly v letech 2014 a 2015 je jediným, který vyhrál čtyři závody v Imole v řadě.

0,021 sekundy - S nejmenším náskokem v cíli vyhrál druhý závod 2001 Regis Laconi – bylo to jeho první pódium vůbec a také zároveň jeho první vítězný závod - druhý skončil Ruben Xaus. Ten se revanšoval o dva roky později a tentokrát s největším náskokem vůbec - 12,038 sekundy - a opět před Laconim.

8/13 – V Imole se osm ze 13 závodních víkendů skončilo doublem. Ten první se podařil Colinu Edwardsovi v roce 2002 v jednom z nejpopulárnějších finálových závodech historie WorldSBK. Následovali Ruben Xaus (2002) a Regis Laconi (2003). V posledních čtyřech letech to byly pouze doubly: Carlos Checa (2012), Tom Sykes (2013) a Jonathan Rea (2014-2015).

Foto: @Libor BedřichLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama