Reklama

WorldSBK 2020: Návrat Barcelony a Německa, bez Thajska a USA? Hlavní obrázek k článku: WorldSBK 2020: Návrat Barcelony a Německa, bez Thajska a USA?

První pracovní verze kalendáře WorldSBK na sezónu 2020 je už přístupna veřejnosti. A proti právě skončené sezóně je v ní několik změn. Podívejme se na aktuální stav a na změny míst konání šampionátu.

Dle této verze je jasný návrat španělského okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya» a také německé tratě «Motorsport Arena Oschersleben». Naopak ze šampionátu určitě vypadne thajský Buriram a otazník tradičně visí nad americkým závodem v Laguna Sece.

Bohužel alternativy místo Laguna Secy prakticky neexistují: Austin, Indianapolis nebo Miller nepřipadají v úvahu, nabízí se Barber Motorsport Park v Alabamě - západně od Atlanty, ale teprve od roku 2021.

Dle této nejnovější verze by opět - stejně jako letos - obsahoval 13 závodních víkendů, tedy 39 jízd o mistrovské body, včetně 13 závodů Tissot Superpole Race, tedy SprintRace.

A odpadla by ta hodně dlouhá letní přestávka, neboť právě v ní je začátkem srpna naplánován německý závod v Oscherslebenu. V Německu naposled hostoval tento závodní seriál 2017 - LausitzRing, nyní se bude závodit 30 km jihovýchodně od Magdeburgu.

Co se týká Barcelony, tak Ricard Cardús z vedení okruhu Circuit Catalunya říká: „Nabídneme pouze limitovaný počet lístků 30 000, aby návštěvníci zažili exkluzivní zážitek.“

Barcelona je domovským sídlem továrního týmu KRT Motocard Kawasaki a nyní tedy bude i základnou týmu Honda-Factory, neboť tovární tým Repsol-Honda v MotoGP zde už doma je.

A nesmíme zapomínat, že v Barceloně sídlí i Dorna, resp. promotér šampionátu WorldSBK firma DWO.

Kalendář by mohl vypadat následovně:

1. - 2. března: Phillip Island (Austrálie)
březen: Jerez (Španělsko)
duben: Assen (Nizozemí)
květen: Imola (Itálie)
květen: Aragon (Španělsko)
červen: Misano (Itálie)
červenec: Donington (Velká Británie)
1. - 2. srpna: Oschersleben (Německo)
září: Portimao (Portugalsko)
19. - 20. září: Barcelona (Španělsko)
září: Magny Cours (Francie)
říjen: San Juan (Argentina)
říjen: Losail (Katar)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama