Reklama

WorldSBK 2018: Tým Holzhauer na Hondě a s Halbichem? Hlavní obrázek k článku: WorldSBK 2018: Tým Holzhauer na Hondě a s Halbichem?

V posledních sezónách bylo jméno týmu HRP majitele Jense Holzhauera spojeno nejen s motocyklem Honda v šampionátu IDM Superbike, ale také s českým jezdcem Janem Halbichem. Nyní plánuje ladič z Wittenberge několik závodů s wild card v MS-Superbike 2018.

S bývalým mistrem světa Supersport Karl Muggeridgem získal Jens Holzhauer německý titul IDM-Superbike, pak se australský jezdec odebral definitivně do Down Under. Další titul získal tento majitel ladičské firmy s Rakušanem Martinem Bauerem. V posledních sezónách se tým HRP zaměřil pouze na českého talenta Jana Halbicha, který jen těsně propásl první pódium s novým motocyklem Honda Fireblade.

Nyní se Holzhauer vyjádřil k plánům na sezónu 2018. Původně vše směřovalo k ME-Superstock, ale vzhledem k chystané změně pravidel v šampionátu WorldSBK by chtěl německý manažer startovat v šampionátu o level výše, tedy v WorldSBK. Reglement přiblížený více sériovým motocyklům by měl malým týmům pomoci k tomu, aby se staly konkurenceschopnějšími. Dorna navíc účast nových týmů jen uvítá.

Na celou sezónu si ještě Holzhauer samozřejmě v Rookie sezóně netroufá, ale byla by to účast na vybraných evropských závodech.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama