WorldSBK 2018: Guintoli za Puccetti Kawasaki nepojede Hlavní obrázek k článku: WorldSBK 2018: Guintoli za Puccetti Kawasaki nepojede

Tvrdá rána zasáhla tým Manuela Puccettiho! Po Leonu Haslamovi odmítl definitivně nabídku závodit v šampionátu WorldSBK 2018 také francouzský pilot Sylvain Guintoli.

Ten jel za tým Kawasaki Racing poslední čtyři závodní jízdy letošní sezóny v Jerezu a v Losailu. Ve všech závodech dokázal vždy dojet v Top-10 (jednou v Top-6, a 4x na 8. místě). Zřejmě ho ale motocykl Kawasaki týmu Puccettiho úplně nepřesvědčil, nebo má lepší finanční nabídku.

Jsou pro něho dvě možnosti: Zůstat závodit v BSB (vyhrál letos v Assenu) a zároveň se stát oficiálním testovacím pilotem v MotoGP (2 až 3 starty s wild card) - obě možnosti s motocyklem Suzuki.

Guintoli je znám jako mistr překvapení, to ostatně dokázal v době, kdy končil Max Biaggi a on do poslední chvíle odmítal veškeré další nabídky a počkal si na uvolněný motocykl Aprilia, s kterým se pak stal mistrem světa 2014.

Nezapomínejme ale, že starý lišák Guintoli - celkem 174 startů v šampionátu WorldSBK - má i nabídku od týmu Red Bull Honda, za který už jednou závodil...V roce 2015 obsadil celkově, ještě se starým modelem, 6. místo.

Puccetti Racing tak nasadí pouze jednoho pilota, tím bude turecký Rookie Toprak Razgatlioglu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama