Vydařený první den v Portimau pro Smržův tým

Po dlouhé letní pauze, kterou ACCR Czech Talent Team - Willi Race využil k testování, se dnes rozjela závěrečná část letošní sezóny v mistrovství světa Superbike.

Český tým má pro závěrečné podniky hned tři jezdce, když Olivera Königa a Vojtěcha Schwarze doplnil Miloslav Hřava.

V portugalském Portimau se dnes rozjelo další kolo letošní sezóny v mistrovství světa Superbike. Po dlouhé letní přestávce se všichni pustili do práce, včetně českého ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race. Ten letní pauzy využil alespoň k testování a jezdci si vyzkoušeli technicky náročnou trať, která pro ně byla novou. Kromě toho byl tým rozšířen o třetího jezdce, kdy Olivera Königa a Vojtěcha Schwarze na trati doplnil Miloslav Hřava. Všichni tři jezdci si postupně zlepšovali své časy. Oliver obsadil ve své třídě pěkné 8. místo a v kombinaci všech jezdců 17. místo se ztrátou 1,5 vteřiny. Vojta s Mílou se seřadili za sebou na 25. a 26. místě ve své skupině a v kombinaci na 49. a 50. místě s rozdílem 4,5 vteřiny.

#52 Oliver König: „Máme za sebou první den tréninků v Portimau. Pro mě osobně to bylo velice náročné, protože byly problémy s letadly a dopravou a na okruh jsem se dostal ve tři hodiny ráno. Bylo to pro mě náročné a moc jsem toho nenaspal. Zajímalo mě, jak se s tím vyrovnám, ale naštěstí to bylo dobré. V prvním tréninku jsem skončil ve své skupině na 9. místě se ztrátou jedné vteřiny na prvního. Ve druhém tréninku jsem si zlepšil čas a celkově skončil v kombinaci všech jezdců na 17. místě. Do odpoledního tréninku jsem vyjel se stejnou pneumatikou, ale se změněným nastavením. Po třech kolech jsem musel zastavit. Rozhodli jsme se pro risk a nasadili novou pneumatiku. Na té jsem chtěl zajet dvě kola s tím, že se pokusím zajet dobrý čas. Zhruba tři kola jsem si dělal místo a poté jsem zajel svůj nejlepší čas na kolo, který byl lepší i než na testech i přes to, že jsem udělal v posledním sektoru chybu. Tento trénink jsem ukončil na 8. místě ve své skupině. Ztráta byla 0,9 s na prvního. S prvním dnem jsem spokojený. Určitě je znát, že jsem během letní pauzy neustále jezdil. Za to bych chtěl poděkovat Milošovi Čihákovi a mechanikům, kteří se mnou jezdili. Zároveň chci poděkovat týmu za testy, které jsme tu zvládli. I když to bylo docela hektické a složité, tak se to povedlo a nyní je to hodně znát. Myslím si, že je to náš nejlepší první den za celou sezónu. To hlavní nás čeká zítra, což je kvalifikace. Budu se snažit zajet co nejlepší výsledek. Moc všem děkuji.“

#77 Vojtěch Schwarz: „Dnes jsme měli na programu dva tréninky. Myslím, si, že to byl slibný start víkendu. Oproti testům se mi podařilo zrychlit o 2,5 vteřiny. Bohužel mi bylo nejlepší kolo, které jsem zajel, smazáno kvůli limitům trati. Kvůli tomu jsem se s pomalejším časem posunul hodně dozadu. Dělali jsme změny v převodu, ale to nebylo dobré, takže se mi nepodařilo zrychlit. V naší skupině se nepodařilo zrychlit nikomu, protože na trati panovaly nepříznivější podmínky vlivem většího tepla. Zítra nás čeká třetí volný trénink a kvalifikace, pro které jsme udělali nějaké změny v nastavení. Uvidíme, jak to půjde. Celý tým pracuje na 100%, chci jim všem poděkovat a zároveň děkuji všem sponzorům a lidem, kteří nás podporují.“

#96 Miloslav Hřava: „V prvním volném tréninku jsem si musel zvykat na motorku, nastavení a převody. Moc se mi to líbilo. Do druhého volného tréninku jsme pracovali na nastavení, změnili převod. To se mi jelo lépe, ale s časem nejsem spokojený. Děkuji týmu za veškerou podporu a už se těším na zítra.“

Jakub Smrž - majitel a manažer týmu: „Dneska to pro nás byl náročný den, protože jsme měli poprvé tři motorky v týmu. Samozřejmě, že kvůli tomu máme mnohem více práce. Ráno byla špinavá trať a kvůli tomu rychleji odcházely pneumatiky. Snažili jsme se zlepšit nastavení, aby přední pneumatika více vydržela. Oliver zajel výborně v obou trénincích, kdy ve své skupině figuroval v první desítce. Vojta se ve druhém tréninku zlepšil, ale stále je tu velký prostor v nastavení a stopy, protože Portimao je těžká trať. U Míli jsme toho dnes moc neřešili, protože je to pro něj první den ve světě v patnácti letech. Porovnal se s tím dobře, nespadl a zajížděl dobré časy. Nyní řešíme data a je tu opravdu velký prostor pro zlepšení. Já jsem spokojený, tým i kluci odvedli dobrou práci, těšíme se na zítra a věřím, že to bude zase lepší.“