Reklama

Vostatkova poslední šance získat letos body Hlavní obrázek k článku: Vostatkova poslední šance získat letos body

Český motocyklový jezdec Ondřej Vostatek (15 let) závodí letos v šampionátu CEV-Repsol v kubatuře Moto3 a nyní ho čeká finále sezóny v tomto šampionátu, který je zároveň juniorským mistrovstvím světa.

Letošní sezóna tomuto českému talentu zatím moc nevyšla, v šampionátu CEV-Repsol zatím ještě nebodoval (nejlépe dojel na 17. místě dvakrát ve Valencii) a nedařilo se mu ani v kvalifikaci do Red Bull Rookies Cupu 2020, když se do soutěže samotné na příští rok neprobojoval, což je určitě zklamáním.

Jinak si v přehledu připomeňme jeho letošní výsledky, nezapomínejme ale, že byl na startovním roštu šampionátu CEV-Repsol nejmladším jezdcem!

Estoril Race- 25. místo (Qualifying 26. místo)

Valencie Race1 - 17. místo (Qualifying 31. místo)

Valencie Race2 - 17. místo

Le Mans Race- 28. místo (Qualifying 32. místo)

Barcelona Race1 - 23. místo (Qualifying 30. místo)

Barcelona Race2 - 22. místo

Aragón Race - DNF (Qualifying 31. místo)

Jerez Race1 - 30. místo (Qualifying 33. místo)

Jerez Race2 - 29. místo

Albacete Race- 24. místo (Qualifying 36. místo)

Začátek podzimu trávil český závodník Ondřej Vostatek většinu času převážně ve Španělsku, kde se připravoval na závody šampionátu FIM CEV Repsol, ve kterém letos jede prvním rokem v kategorii Moto3. Kromě přípravy a samotných závodů, absolvoval také výběr na Red Bull Rookies Cup 2020 a měl další povinnosti v souvislosti s podepsáním nové smlouvy na rok 2020 v týmu Aspar.

„Začátek podzimu byl pro mne hodně hektický a náročný,“ připouští Ondřej Vostatek.

„Připravoval jsem se převážně ve Španělsku a v Česku jsem byl vždy jen na pár dní. Pracoval jsem intenzivně na své fyzičce a trénoval techniku na motardu, šestce i na moto 3. Myslím, že jsem odvedl dobrou práci, protože se mi dařilo zlepšovat svoje schopnosti ve všech směrech a vylepšil si svá maxima na jednotlivých tratích, kam jezdíme pravidelně trénovat. Také mám ve Španělsku nově silniční kolo, které jsem dostal k narozeninám. Moc jsem se těšil, až ho zařadím do své přípravy a budu na něm trénovat, protože v Čechách si ho už moc neužiju.“

„Na závody do Jerezu i Albacete, jsem odjížděl s tím, že se mi konečně podaří zajet nějaký lepší výsledek, protože tyto tratě patří k mým oblíbeným a v minulosti se mi tu dařilo. V prvních trénincích to vypadalo dobře, ale čím jsme byli rychlejší, tím se projevovaly větší problémy s nastavením motocyklu. Zkoušeli jsme měnit geometrii motocyklu, nastavení podvozku a další věci….Bohužel jsem stále ztrácel na rovinkách a po startu. S tímto problémem se potýkáme celou sezónu. Problém jsme měli i v kvalifikacích, kde se nám takticky moc nedařilo zajet jedno rychlé kolo. S Karlem Hanikou jsme pracovali na telemetrii i stopě, takže vím, kde mám ještě rezervy a na čem musím ještě zapracovat. V závodech se mi naopak dařilo vzájemných soubojích, kde se dokážu prosadit a získat nejlepší možné pozice.“

„Po závodech v Albacete jsme se vydali přímo na selekci Red Bull Rookies Cup 2020. Byl jsem rád, že jsem postoupil z prvního dne do finálního výběru. V každé jízdě jsem se dokázal zlepšit, ale bohužel jsem nakonec nepostoupil. Byl jsem zklamaný, protože k postupu jsem byl hodně blízko. Na vyhlášení výsledků jsme čekali přes dvě hodiny, takže rozhodování bylo asi hodně těžké. Nyní mám před sebou poslední závody sezóny ve Valencii, takže už se připravuji nejen na ně, ale zároveň i na novou sezónu ve španělském týmu Aspar, na kterou se velice těším a doufám, že důvěru, které se mi dostalo, nezklamu. Je to pro mě velkou motivací, být krůček od „velkého světa“ a je mi ctí, že si právě mě vybrali do svého týmu.“, řekl na závěr Ondřej Vostatek, kterého nyní na okruhu Circuit Ricardo Tormo čekají dva poslední závody sezóny.

MSJ - Moto3 (po 10 z 12 závodů): 1. Alcoba 179 bodů. 2. Tatay 133. 3. Artigas 124. 4. Baltus 118. 5. Yamanaka 100. 6. Holgado 87. 7. Kunii 83. 8. José Julián Garcia 60. 9. Pizzoli 55. 10. Riu 47. 11. Deniz Öncü 46. A dále: Ondřej Vostatek - 0 bodů.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama