Vítězný double Toniho Eliase v Laguna Sece

Tovární pilot Suzuki Toni Elias už vyhrál letos celkem 6 jízd šampionátu MotoAmerica a o uplynulém víkendu k nim přidal vítězný double na kultovním okruhu Laguna Seca.

Mistr světa Moto2 z roku 2010 Toni Elias vyhrál na okruhu Mazda Raceway v Laguna Sece svůj sedmý letošní závod v mistrovství US-Superbike. Roger Hayden byl odmávnut na druhém místě, stupně vítězů dokompletoval Cameron Beaubier.

Pro Toniho Eliase to na okruhu Mazda Raceway bylo čtvrté vítězství v řadě. Za Tonim Eliasem skončil letos už pošesté druhý jeho týmový kolega Roger Hayden (Yoshimura Suzuki), obhájce titulu Cameron Beaubier obsadil poslední místo na pódiu. Tímto třetím místem si udržel Beaubier stále ještě teoretické šance na obhájení titulu. Mathew Scholtz (Yamaha) skončil čtvrtý a za ním se umístil s wild card startující Anthony West (Kawasaki), za ním následovali Jake Lewis (Suzuki), Bobby Fong (Kawasaki) a Danny Eslick (Yamaha). Čtyřnásobný šampion US-Superbike Joshua Hayes (Yamaha) havaroval krátce před koncem z P4.

34-letý Španěl Toni Elias (Yoshimura Suzuki) dokázal na okruhu Mazda Raceway v Laguna Sece vyhrát i druhý víkendový závod. Bylo to jeho 8. vítězství v letošním šampionátu MotoAmerica a páté v řadě, tím zvýšil své vedení v šampionátu na 40 bodů.

Ze začátku vedl Roger Hayden (Yoshimura Suzuki) před obhájcem titulu Cameronem Beaubierem (Yamaha), ovšem potom v 15. z 23 kol úřadující šampion havaroval a Elias nejenže zvýšil své tempo, dotáhl se na Haydena a v posledním kole definitivně zaútočil a byl odmávnut v cíli jako první.

Hayden tak posedmé s Eliasem prohrál, ale potvrdil své druhé místo v šampionátu. Po Beaubierově crashi získal Joshua Herrin (Yamaha) třetí místo a poprvé se tak letos postavil na stupně vítězů. Na místech 4 až 6 byli odmávnuti Joshua Hayes, Kyle Wyman a Mathew Scholz, tedy další tři piloti s motocykly Yamaha. Scholz tak vyhrál i speciální klasifikaci Superstock-1000. Za ním projeli cílem Bobby Fong (Kawasaki), Anthony West (Kawasaki), Danny Eslick (Yamaha) a Sylvain Barrier (BMW), což bylo kompletní složení Top-10 v Laguna Sece.

V celkové klasifikace MotoAmerica 2017 vede po 12 odjetých jízdách z 19 celkem ex-mistr světa Moto2 Toni Elias se ziskem 260 bodů. Druhý je jeho týmový kolega Roger Lee Hayden (220) a třetí Cameron Beaubier (180). Joshua Hayes (124) a Mathew Scholtz (112) kompletují Top-5.