Vítězný comeback Fenatiho, 8. Kornfeil, 19. Salač

Na okruhu Red Bull Ring, kde málem kvůli incidentu s jistým Alessio «Uccio» Saluccim, tedy šéfem týmu VR46, se před 3 roky ukončila kariéra Romana Fenatiho, když horkokrevný Ital mrštil do tváře «Uccia» akreditaci a byl okamžitě z týmu vyhozen, slavil Romano Fenati vítězný comeback.

Na vítězství musel «enfant terrible» čekat skoro 2 roky, když naposled vyhrál v Motegi 2017, a to po velkém souboji vedoucího kvarteta, ve kterém byli ještě jeho týmový kolega a krajan Toni Arbolino, John McPhee a Rookie Celestino Vietti.

Pozměněný startovní rošt - někteří jezdci totiž byli příliš pomalí a místo tradiční penalizace a posunu na startovním roštu o několik pozic dozadu, bylo celkem 16 pilotům jejich nejrychlejší kolo vymazáno (Niccolo Antonelli, Tony Arbolino, lídr Aron Canet, Lorenzo Dalla Porta, polesetter Fenati, Raúl Fernández, Jakub Kornfeil, Jaume Masia, Andrea Migno, Ai Ogura, Marcos Ramírez, Riccardo Rossi, Ayumu Sasaki, Tatsuki Suzuki, Kaito Toba a Makar Yurchenko), takže včerejší kvalifikace dostala úplně jinou dimenzi. A penalizací posunu o 12 míst dozadu byli potrestáni dva jezdci: Rookie Riccardo Rossi a Tatsuki Suzuki, neboť překročili limit 112%.

Vítězem úvodního závodu «myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich» se stal Romano Fenati, druhý skončil jeho týmový kolega a krajan Tony Arbolino a stupně vítězů dokompletoval zkušený Skot John McPhee.

Protože Lorenzo Dalla Porta obsadil dnes 6. místo a dosavadní lídr šampionátu Aron Canet uzavřel Top-10, tak se Ital o 1 bod dostal do čela šampionátu.

Jakub Kornfeil dnes absolvoval svůj «tradiční» závod a dokončil ho také na svém «tradičním» umístění, tedy ve druhé polovině Top-10. Rookie Filip Salač na polosuchém povrchu - ale všichni jeli se slicky - střídal rychlá kola s pomalejšími (absolvoval také «long lap penalty») a byl odmávnut na 19. místě, takže bez bodového zisku.