Vítězi Zaccone a Guevara, 19. Vostatek

7. kolo šampionátu CEV-Repsol se koná tento víkend na okruhu Ricarda Torma, což je předkrm před příštím víkendem šampionátu MotoGP na stejné trati. Důvod je celkem prozaický, asfalt je potřeba pořádně pogumovat!

V kubatuře Moto2 evropského šampionátu měl před dnešním závodem Yari Montella náskok 23 bodů na Niki Tuuliho, aby získal titul letošního mistra Evropy. Dalších 18 bodů pak ztrácel Alessandro Zaccone. Na čele závodu na 19 kol bojovala dvojice Montella a Zaccone, za vedoucím duem jezdila s menší ztrátou trojice Tulovic (Kiefer Racing), Aegerter (Liqui Moly Intact SIC Junior Team) a také Polesetter Tuuli (Team Stylobike). Tulovic musel vzdát pro poruchu svého stroje a Montella se spokojil s druhým místem, takže Alessandro Zaccone (Promoracing) s přehledem vyhrál; ovšem Yari Montella (Team Ciatti Speed Up) se už před zítřejším závěrečným závodem stal letošním mistrem Evropy kubatury Moto2. Stupně vítězů doplnil zkušený host z MotoE Domi Aegerter. V Top-5 ještě dojeli Xavi Cardelus a Polesetter Niki Tuuli. Druhou polovinu elitní desítky pak vytvořili pouze zástupci asijského kontinentu: Kubo (THA), Hada (JPN), Norrodin (MAL), Boonlert (THA) a Ishizuka (JPN) - s výjimkou druhého v cíli Montelly (Speed Up) s motocykly Kalex.

6. KEMINTH KUBO VR46 MASTER CAMP TEAM KALEX, + 19,115

V FIM Moto3™ Junior World Championshipu byl tři závody před koncem šampionátu na čele Xavier Artigas (Leopard Impala Junior Team). Úřadující šampion ETC Izan Guevara (Openbank Aspar Team) na druhém místě ztrácel po Aragonu 10 bodů a ve hře bylo ještě 75 bodů. Třetí byl se ztrátou 41 bodů Jose Julian Garcia (SIC58 Squadra Corse), o bod méně měl Pedro Acosta (Team MT-Foundation 77). Následovali David Salvador (Cuna de Campeones) a Daniel Holgado (Openbank Aspar Team) - + 66 bodů, což znamenalo, že i tito dva Španělé se mohli ještě stát juniorskými mistry světa 2020.

Do konce chybělo ještě 15 kol a po pádu Riu a Salvadora musely být vyvěšeny červené vlajky a závod byl restartován na pouhých 12 okruhů s pořadím na gridu, v jakém byl závod přerušen: Z Pole Position se do něho vydal #37 Acosta..., naopak lídr šampionátu Artigas do restartovaného závodu vyjel z Pite-Line, neboť musel kvůli nenadálé poruše opustit startovní rošt.

Na čele bojovala 5 členná vedoucí skupina ve složení Acosta, Holdago, Guevara, Garcia a Matsuyama a ta mezi sebou také rozhodla o vítězství a o pořadí na stupních vítězů. Trojice Acosta, Holdago a Guevara se 2 kola před koncem odpoutala a o vítězství se rozhodovalo pouze mezi nimi. Nakonec vyhrál Guevara a stal se novým lídrem šampionátu, před Acostou a Holdagem. Top-5 dokompletovali Matsuyama a Garcia. Dále v Top-10 dojeli Aji, Fernandez, Daniel Muňoz, Kelso a Buasri...Až na 21. místě pak dojel lídr šampionátu Artigas.

Čech Ondřej Vostatek obsadil v sobotním závodě 19. místo (+23,245), Filip Řeháček v něm nestartoval.

V šampionátu je dva závody před jeho koncem následující pořadí: Vede Guevara - 164 bodů, druhý je Artigas (149), třetí pak Acosta (127). Top-5 kompletují Garcia (119) a Holdago (99)....31. Vostatek 2. Ovšem zítra se pojede ještě o 50 mistrovských bodů a tak je možné všechno.