Vítězem úvodního závodu v Imole Davies, Abraham nebodoval

Vítězem úvodního závodu italského víkendu v Imole se stal britský jezdec Chaz Davies, kterého na stupních vítězů doplnili mistr světa a lídr šampionátu Jonathan Rea a Tom Sykes, takže jsme viděli jasně britské stupně vítězů. Karel Abraham byl odmávnut na P16, bohužel nebodoval.

Nepříliš zajímavý závod jsme dnes shlédli v sobotu na okruhu v Imole, na startu bylo pouhých 19 jezdců, když ke zraněným Mahiasovi a Guintolimu přibyli ještě Schmitter a Sebestyen, který havarovali ve warm-upu a do závodu už nastoupit nedokázali, ačkoliv byl start odložen.

Vítězem se stal suverénním způsobem tovární jezdec Ducati Chaz Davies, kterého sice v první polovině závodu ohrožoval Jonathan Rea, ale po vlastní jezdecké chybě byl nakonec rád, že uhájil druhé místo před Tomem Sykesem. Závod od závodu se lepší Jordi Torres a dnes to potvrdil 4. místem v cíli, za ním dojel domácí pilot Davide Giugliano.

Šesté místo v cíli bral rovněž se stále lepšící Leon Camier, za ním byli v Top-10 odmávnuti ještě Michael van der Mark, Rookie Lorenzo Savadori, Nicky Hayden a Xavi Forés.

Body si z první italské jízdy připsali na svá konta také Alex Lowes, Matteo Baiocco, Markus Reiterberger, Joshua Brookes a Alex De Angelis.

Až za bodovanou Top-15 dojel náš Karel Abraham.

Průběh závodu

Start: Davies, za ním Rea, Sykes, Giugliano a Savadori. Abraham na P16.

1. kolo: Davies s náskokem 0,6 sec, dále Rea, Sykes, Giugliano, Savadori, Torres, Camier, Hayden, VDM, Reiti, Lowes.

2. kolo: Top-4 v rozmezí 2 sekund, Savadori na P5 ztrácí 3 sec.

3. kolo: Davies vede o 1 sec před Reou, 2 sec před Sykesem

4. kolo: Tempo je tak vysoké, že se na úzkém okruhu skoro nedá předjíždět.

5. kolo: Hayden jako nejlepší pilot s motocyklem Honda na P8 – 8,8 sec za Daviesem.

6. kolo: Rea snížil náskok na Daviese. Sykes už 2,8 sec ztráty, Giugliano na P4 dokonce 6 sec!

7. kolo: Hodně silný Camier předjel Savadoriho (Aprilia) a je na P7.

8. kolo: Davies a Rea jezdí identické časy, Hayden (7.) předjel Savadoriho.

9. kolo: Zřejmě padlo rozhodnutí - Rea propásl brzdný bod a na chvíli byl mimo trať. Davies vede o 4,5 sec před Reou a Sykesem.

10. kolo: Chyba Savadoriho – Ital se propadá za Haydena a VDM na P9.

12. kolo: Chyba Reitiho! Musí do kačírku a do závodu se vrací až na P13. Naopak Torres předjel Davide Giugliana a je rázem na P4.

13. kolo: Davies vede suverénně o 5,6 sec před Reou a Sykesem. Pódiová místa jsou rozdána.

14. kolo: Camier jde na brzdy před Davide Giugliana a je aktuálně na P5.

16. kolo: Chyba Camiera, který ztratil 10 sekund a P5 ve prospěch Giugliana. VDM (7.) předjel Haydena (8.)

18. kolo: Suverenní vítězství Daviese s náskokem 5 sec před Reou a Sykesem. Za Top-3 dojíždějí v bodech Torres, Giugliano, Camier, VDM, Savadori, Hayden, Fores, Lowes, Baiocco, Reiterberger, Brookes, AdA a na P16 Abaja.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - „Motul Italian Round“; Autodromo Int. Enzo e Dino Ferrari; závod 1

01- Chaz Davies – Aruba.it Racing Ducati – Ducati 1199 Panigale R- 18 kol za 32'15.999 = 165,213 km/h