Vítězem STK v Assenu De Rossa

Teprve na druhý závodní víkend se po Aragónu chystali v Assenu jezdci „velkých“ stocků, mezi 40 jezdci ale bohužel chyběl český Rookie Míra Popov.

V sobotní kvalifikaci si jeden z favoritů Francouz Florian Marino z týmu Pata Yamaha přivodil několikanásobné zlomeniny a dle informací z Clinica Mobile se jedná jak o zlomeniny stehenní kosti, tak lýtkové a holenní.

Samotný závod připomínal tu nejlepší horskou dráhu ve vídeňském Prátru, tedy nahoru a rychle zase dolů, to byl dnešní závod kubatury Superstock 1000 v Assenu. Dvakrát vyvěšeny červené vlajky a nakonec se z vítězství radoval zkušený Raffaele de Rosa z týmu Althea a s motocyklem BMW, ten byl za těchto podmínek tím nejlepším gladiátorem.

Ital Raffaele de Rosa (Althea BMW) deklasoval v Assenu zbylou konkurenci v kubatuře Superstock 1000, když v cíli závodu měl náskok více než deset sekund. Za ním dojeli a stupně vítězů dokompletovali Francouz Jeremy Guarnoni z týmu Pedercini Racing-Kawasaki a další Ital Michael Ruben Rinaldi s motocyklem Ducati 1199 Panigale R.

Start samotný odpovídal této kubatuře tak jak už několikrát v minulosti. Hned v první zatáčce společně kolidovali na mokré trati Italové Andreozzi a Cavalli. A byly tak poprvé vyvěšeny červené vlajky a všichni jezdci zajeli do svých boxů.

A když už se mělo konečně začít s restartovaným závodem, tak explodoval motor Yamahy u Itala Marconiho, a přibližně 50 metrů byla zašpiněno od kapaliny z jeho motorky. Takže znovu červené vlajky a další odjezd do svých boxů.

Konečně následoval restart. Hned v první zatáčce šli k zemi Němec Julian Puffe a Nizozemec Nigel Wallraven.

V dalším průběhu závodu na 9 kol zbývajících kol distancoval Raffaele de Rosa z týmu Althea BMW Racing zbylou konkurenci s motocykly Kawasaki a Ducati a suverénně zvítězil.

Lídr šampionátu Leandro Mercado byl v cíli odmávnut až na P9 a tak se v celkové klasifikaci propadl až na P3 (32 bodů), když vede dnešní vítěz De Rosa (41) a druhý je jeho krajan Rinaldi (36).