Vítězem Le Mans je Suzuki, tým Bolliger DSQ z P4!

AKTUALIZOVÁNO!!! Favorizovaný tovární tým SERT Yoshimura Suzuki ve složení Gregg Black, Xavier Simeon, Sylvain Guintoli s motocyklem Suzuki GSX-R1000 vyhrál letošní 24hodinovku v Le Mans na okruhu Circuit Bugatti s náskokem 8 okruhů. Bylo to 13. vítězství této značky v Le Mans.

Druhé místo obsadil Webike SRC Kawasaki France (Jeremy Guarnoni, Erwin Nigon, David Checa) s motocyklem Kawasaki ZX-10R, a třetí nakonec skončil BMW Motorrad Endurance (Reiterberger, Mykhalchyk, Fores) s BMW M 1000 RR.

Původně čtvrtý tým v cíli Bolliger Switzerland (Jan Bühn, Jesper Pellijeff, Ondrej Jezek) na Kawasaki ZX-10R, který dojel nečekaně v Top-4 a jehož platným členem byl i Čech Ondřej Ježek, byl po závodě diskvalifikován, neboť použil nepovoleně velkou nádrž. Místo povolených 24 litrů byl objem nádrže u tohoto motocyklu 24,5 litrů. Pro 1 kolo v Le Mans je potřeba 0,7 l benzínu.

Až do poruchy motocyklu Yamaha YZF-R1 si vedl výborně tým YART Yamaha, když ve složení (Hanika, Fritz, Canepa) bojoval o vítězství, ale ještě před polovinou závodu musel vzdát pro poruchu motoru a tak český jezdec Karel Hanika přišel o stupně vítězů na této vytrvalecké klasice.