Vinales: "Myslel jsem, že s Rossim to bude komplikovanější" Hlavní obrázek k článku: Vinales: "Myslel jsem, že s Rossim to bude komplikovanější"

Tovární pilot Yamahy Maverick Vinales potvrdil, že očekával se svým silným týmovým kolegou Valentinem Rossim daleko více problémů. Španěl na téma vzájemného vztahu řekl: „Respektovali jsme jeden druhého“.

Sezóna 2017 neproběhla pro tovární tým Yamahy vůbec dle jeho přání. Po skvělém začátku nováčka týmu Mavericka Vinalese do sezóny MotoGP 2017, bojovali Španěl a jeho populární týmový kolega Valentino Rossi s velkými problémy na závodních tratích.

Na konci se o titulu mistra světa rozhodovalo mezi jezdcem s motocyklem Honda Marcem Márquezem a pilotem Ducati Andreou Doviziosem - přičemž Španěl mohl na konci slavit už svůj šestý titul mistra světa, zatímco co Rossi a Vinales tento souboj sledovali z velké dálky. Ovšem i přesto nebyla situace kvůli vzniklým problémům s motocykly M1 2017 nijak napjatá a v boxu Yamahy nebylo vůbec dusno.

Bylo to překvapení pro týmového nováčka Vinalese, který z pohledu toho, jaké problémy měl Rossi se svým bývalým týmovým kolegou, očekával daleko více těžkostí, když přešel od Suzuki do továrního týmu Yamahy: „Opravdu jsem si myslel, že to bude s Rossim komplikovanější“.

„V zásadě jsme neměli problémy. Vzájemně jsme se respektovali a to bylo právě v této těžké fázi, kterou prožíváme, hodně důležité.“, ví dobře 22-letý, který nebyl od Yamahy, ačkoliv v týmu měl na druhé straně boxu Superstar MotoGP, považován za týmovou #2.

„Když motocykl fungoval, byli jsme oba rychlí. Když byl jeden jezdec silný v závodě, tak byl i ten druhý. Yamaze proto nemůžu nic vyčítat, od začátku mě stoprocentně podporovala a na tom se také nic nezměnilo“, říká jasně Vinales.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama