Ve čtvrtek a v pátek se bude stavět KTM pro Kornfeila Hlavní obrázek k článku: Ve čtvrtek a v pátek se bude stavět KTM pro Kornfeila

U rakouské značky KTM se počet jezdců pro MS-Moto3 2018 povýšil na 15 jezdců, tedy z celkového počtu 28 pilotů jich bude více než polovina. Tři týmy si už svůj závodní materiál v Munderfingu zkompletovaly - byly to SKY, Nieto Racing a Reale Stylobike.

Celkem devět týmů pojede v MS-Moto3 2018 s motocykly KTM. Jedná se o následující týmy a jezdce SKY VR46 (Bulega, Foggia), Angel Nieto Racing - tedy ex-Pull & Bear Aspar (Migno, Arenas), RBA (Rodrigo, Masaki), Südmetall Schedl (Öttl), CIP (McPhee, Yurchenko), Saxoprint Prüstel GP (Bezzecchi, Jakub Kornfeil), Bester Capital Dubai - ex-Platinum Bay (Masia, Ramirez), Reale Stylobike (Loi) a Red Bull KTM Ajo (Darryn Binder).

V pondělí a v úterý tohoto týdne byla v Munderfingu vybavena druhá skupina týmů závodním materiálem od KTM Factory Racing. To v praxi znamená: Mechanici jednotlivých týmů sestavili motocykly dohromady a odvezli si na základny svých týmů také náhradní díly a náhradní šasí.

„Dnes a zítra je na řadě tým Red Bull-Ajo a staví se motocykly Moto2 pro Brada Bindera a Miguela Oliveiru. Ve čtvrtek a v pátek přijdou ke slovu zbývající dva týmy z Moto3 - Prüstel a CIP“, vysvětluje celý princip časové osy zásobování jednotlivých týmů závodním materiálem vedoucí projektu Moto3 u KTM Christian Korntner.

Zatímco německý Kiefer Racing si motocykl KTM pro Domiho Aegertera už odvezl minulý týden, tak švýcarský tým CGBM (Sam Lowes a Iker Lecuona) bude na řadě v Munderfingu příští týden.

První testy IRTA pro kubatury Moto3 a Moto2 se konají 6. až 8. února na okruhu Ricarda Torma v Cheste u Valencie.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama