Reklama

Valentino Rossi: Závod na 100 km odřeknut kvůli počasí Hlavní obrázek k článku: Valentino Rossi: Závod na 100 km odřeknut kvůli počasí

«Il Dottore» Valentino Rossi musel letošní závod Dirt-Track na svém ranči v Tavullie odřeknout kvůli počasí. V American Race skončil Rossi za Mattiou Pasinim na místě 2.

Přítomni byli všichni. Vedle jeho «žáků» z VR46 Akademy jako jsou Franco Morbidelli, Lorenzo Baldassari, Niccolò Bulega a Andrea Migno zde byli třeba Britové Eugene Laverty a Chaz Davies. Z Německa přicestoval Marcel Schrötter, z výcvikového tábora v Barceloně Švýcar Dominque Aegerter.

Podmínky v neděli byli opravdu nepříznivé: Ledové počasí, sněhové přeháňky.

V sobotu se ještě dalo trénovat a týmy se měly představit v následujícím složení: Obhájce loňského vítězství Rossi měl za partnera v závodě «La 100 km dei Campioni» svého nevlastního bratra Lucu Mariniho, dále dvojice ve složení Alex Rins - Albert Arenas, Aegerter - Schrötter, Davies - Davide Giugliano, Laverty - Ian Hutchinson.

Odjel se pouze American Race, kdy v každém kole dva poslední jezdci byli vyřazeni, mezi 40 účastníky vyhrál Mattia Pasini, za ním se umístili Rossi, Franco Morbidelli a Lorenzo Baldassarri.Login Přihlásit Registrace ›