Reklama

Valentino Rossi: Sky Team VR46 nepojede MotoGP 2017 Hlavní obrázek k článku: Valentino Rossi: Sky Team VR46 nepojede MotoGP 2017

Tým Sky-VR46 Valentina Rossiho se nebude ucházet o poslední volné místo na startovním roštu MotoGP 2017. Ovšem v budoucnosti není něco takového vyloučeno.

V sobotu během GP Austin oznámila španělská TV-Movistar, že tým Valentina Rossiho, Sky VR46 se bude zajímat o poslední volné startovní místo v MotoGP 2017. Dle informací našeho webu je ale toto „volné místo“ stejně už rezervováno pro současného majitele týmu z Moto2 Sita Ponse.

„Vím o tom a vím, že je jedno místo na startovním roštu MotoGP volné. Také jsem o tom mluvil s Carmelem, ale pro nás je to nemožné. Nejsme v situaci, kdybychom mohli postavit nový tým do MotoGP a ani o to nemáme zájem. Chceme příští rok s týmem VR46 Sky závodit v kubatuře Moto2. Chceme nasadit jeden motocykl v Moto2 a to stačí. Není pravdou, že bychom chtěli vybudovat tým MotoGP“, říká jasně a srozumitelně Valentino Rossi.

Také týmový šéf VR46 Pablo Nieto tuto fámu odmítá: „Musím říci, že náš projekt slouží k angažovanosti v kubaturách Moto3 a Moto2. Je pravdou, že k nám přichází hodně lidí a ptají se, zda plánujeme něco v kubatuře MotoGP, ale to není momentálně náš projekt“.

Pro budoucnost ale Nieto něco takového nevylučuje: „Movistar přišel například k nám, neboť ti dobře vědí, že pro šampionát by bylo jistě dobré, aby Valentino měl tým MotoGP, ale v současné době to není náš projekt. Pojedeme v příštím roce v kubatuře Moto2, to je už potvrzené. Ale samozřejmě nevíme, co se stane v budoucnosti“.

V letošním roce závodí tým VR46 v kubatuře Moto3 s motocykly KTM a jezdci jsou Romano Fenati, Andrea Migno a Rookie Nicoló Bulega. V příštím roce postoupí tým s Fenatim do kubatury Moto2.

Se kterým šasím, není dosud rozhodnuto. Samozřejmě, že Kalex je momentálně suverénně nejlepší, ale jelikož KTM ve spolupráci s WP chystá nový projekt, tak není vyloučena ani tato varianta.

Projekt MotoGP je stejně časově reálný teprve po skončení Rossiho jezdecké kariéry: „Je zbytečné o tom hovořit, ani Valentino to neví. Bavíme se o něčem, co prostě sami nevíme“, vysvětluje závěrem Nieto.Login Přihlásit Registrace ›