Reklama

Valentino Rossi: Dal bych přednost Pedrosovi Hlavní obrázek k článku: Valentino Rossi: Dal bych přednost Pedrosovi

2017 dostane Valentino Rossi v továrním týmu Yamahy opět hodně silného továrního kolegu: Mavericku Vinalese. K tomu dosavadnímu týmovému kolegovi Lorenzovi měl vztah hodně mrazivý.

„Já jsem si ho nevybral, raději bych měl někoho zkušenějšího jako třeba Daniho Pedrosu. Myslel jsem si, že budu mít nějaký menší problém, ale po prvním testu jsem pochopil, že to bude stejně tvrdé jako v posledních letech. Možná o něco srdečnější, ale nejsem si jistý“, říká Valentino Rossi na téma svého nového týmového kolegy u Yamahy Mavericka Vinalese.

Toto prohlášení devítinásobného mistra světa Rossiho bylo mířeno na dosavadního týmového kolegu Jorge Lorenza, který bude závodit 2017 za Ducati. Vztah mezi Rossim a Lorenzem je sledován motocyklovými fanoušky od roku 2008 a svého vrcholu dosáhl v boji o titul mistra světa 2015: „Vztah s Lorenzem byl definitivně zruinován koncem roku 2015. Měli jsme spolu velký spor, a od té doby se situace nezlepšila. Ovšem po posledním závodě ve Valencii jsme se ale v boxu objali. Řekl mi, že mně vždycky respektoval. To byl pěkný moment“, potvrdil Rossi v rozhovoru pro «Bikesportnews».

Rossiho vztah k mistru světa Marcu Márquezovi není po případu «Sepang Clash» 2015 také nejlepší: „Naštěstí není můj týmový kolega. Myslím si, že se plně projevil v roce 2015. Mezi námi existuje pouze to, že máme pracovní vztah a respektujeme se. Je velmi silným jezdcem, který se nikdy nevzdává a má jezdecký styl, který je typický pro mladou generaci. Jeho specialitou je, že se povrchu dráhy dotýká lokty a dokáže se tím zachránit v okamžiku, když už hrozí pád. Možná je zbytečně moc dobrý“.Login Přihlásit Registrace ›