V Silverstone Abrahamovi štěstí přálo

Velmi dobrý závod má za sebou na britské půdě český jezdec Karel Abraham. V cíli nakonec bral 3 body za 13. místo a za kvalitní výkon si je také plně zasloužil.

Český pilot ve španělském týmu na italském motocyklu některé své soupeře porazil tím, že byl prostě lepší (předjel tak třeba Jacka Millera, Bradleyho Smithe, Lorise Baze a Hectora Barberu), naopak jak měl smůlu v Brně (prasklý výfuk) a ve Spielbergu (zadní guma), tak tentokrát se na něho na Silverstonu usmálo štěstí, když Petrucci a Iannone v úplném závěru spolu kolidovali a ze závodu museli odstoupit, takže se český pilot posunul ještě o 2 místa dopředu a byl odmávnut za 3 body na 13. místě.

#17 zhodnotilo «Octo British Grand Prix» následovně: „Po ne zrovna dobré kvalifikaci jsem s tím, jak dnešek dopadl, spokojený. Dokázal jsem dobře odstartovat a odjel jsem dobrý závod. Samozřejmě, že se najdou i nějaká negativa. Motorka se mi na rovině chvěla, načež se mi pak špatně brzdilo do zatáček. Stalo se mi to dvakrát a nebyl jsem daleko od škaredého pádu, ztratil jsem kvůli těmto situacím okolo pěti vteřin. Na začátku jsem měl problém držet tempo s Barberou a ostatními, kteří měli měkké pneumatiky, to se ale po asi polovině odjetých kol změnilo a já jsem se začal cítit silnější. Jsem za 13. místo šťastný, a i přesto, že jezdec přede mnou dojel jen o 0,3 sekundy dříve. Myslím, že kdybych měl k dispozici ještě půl kola, předjel bych jej.“