V Moto3 byl v kvalifikaci první Fenati, 16. Kornfeil a 19. Hanika

Nejlepší startovní pozici v kubatuře Moto3 si vyjel na okruhu Autodromo del Mugello lokalmatador Romano Fenati, český jezdec Jakub Kornfeil skončil na P16, což znamená 6. řadu startovního roštu, Karel Hanika obsadil P19 a do závodu «Gran Premio d’Italia» tak odstartuje z 7. řady na gridu.

Kvalifikace začala pádem favorizovaného Antonelliho, který doslova rozpůlil svůj motocykl Honda, přičemž jemu se nestalo vůbec nic, v tréninku ale pochopitelně nemohl pokračovat a bylo z toho časem 1:58.606 až P22 na startovním roštu.

Polesettera Romana Fenatiho (1:57.289) doplní v 1. řadě startovního roštu další Ital Andrea Migno (+0.297) a vítěz z Argentiny Khairul Idham Pawi (+0.316). Druhou řadu vytvoří lídr šampionátu Brad Binder (+0.372), druhý v MS Jorge Navarro (+0.667) a další Ital Enea Bastianini (+0.705). Ve třetí uvidíme juniorského mistra světa Nicolo Bulegu (+0.724), Francesca Bagnaiu (+0.760), který byl původně druhý, ale dostal se mimo vyznačení tratě a tak jeho dosažený čas v tomto kole byl anulován a Aarona Caneta (+0.834), Top-10 pak dokompletoval Joan Mir (+0.862).

Zatímco Kornfeilovi kvalifikace vůbec nevyšla, a získal v ní až P16 na startovním roštu (+1.086), tak 19. místem vyrovnal Hanika (+1.197) své nejlepší postavení na startovním roštu letos vůbec, když stejně jako v Texasu vyrazí do závodu ze 7. řady.

Moto3 World Championship 2016 Gran Premio d'Italia TIM; Autodromo del Mugello, QP