V Moto2 na čele Jonas Folger

V kubatuře Moto2 se dnes objel pouze jeden trénink. A v něm byl nejrychlejší Němec Jonas Folger. Za ním se umístili Rookie Danny Kent a lídr šampionátu Johann Zarco.

Shodou okolností tedy nejrychlejšími jezdci zmoklého pátečního Phillip Islandu byli vítězové letošní deštivé Grand Prix na Masarykově okruhu: John McPhee (Moto3), Jonas Folger (Moto2) a Cal Crutchlow (MotoGP.)

Jonas Folger, odcházející po letošní sezóně do MotoGP zajel čas 1:47.629 a druhého v pořadí Dannyho Kenta za sebou nechal o 0,169 sec. Lídr šampionátu Johann Zarco obsadil místo třetí a za čtvrtým Baldassarrim se umístil na P5 druhý z kandidátů na titul mistra světa Alex Rins. Nakagami, Syahrin, Raffin, Vierge a Gardner pak dokompletovali Top-10. v posledních závodech skvělý Thomas Lüthi obsadil P11, další ze špice bodové tabulky Sam Lowes skončil na P24, naopak náhradník za Oliveiru a absolutní Rookie této kubatury Alessandro Nocco ztratil na Folgera plných 14.830 sec, takže se zatím nekvalifikoval.

Druhý trénink Moto2 byl pro nepříznivé počasí zrušen.