Reklama

V Mostě o body v MČR a MSR silničních motocyklů Hlavní obrázek k článku: V Mostě o body v MČR a MSR silničních motocyklů

Více než 60 jezdců, mezi nimi i tři ženy, se postaví na start Mistrovství ČR a Mistrovství SR silničních motocyklů, které se jede o tomto víkendu na autodromu v Mostě.

Diváci se mohou těšit i na domácího mosteckého jezdce Tomáše Zajíce, který ve třídě Superstock 1000 patří spolu s Michalem Práškem a Slovákem Štefanem Cirbusem k favoritům.

Ve třídě 125 Sport Production nebudou chybět úspěšní slovenští veteráni Michal Puškár a Peter Rauch, ozdobí ji i dvě jezdkyně: Staňka Malinová a Lucie Festová Kolářová. Kategorii Stocksport 300 by mohl vévodit Jiří Nespěšný, který nenašel přemožitele ve dvou letošních víkendových kláních zrušeného šampionátu MOTOCH. Dobré výsledky letos zaznamenal i Jakub Machů. Ve třídě Supersport patří při absenci Michala Chalupy k favoritům Rostislav Chládek. V kategorii Superbike se o vítězství nejspíš poperou Miloš Čihák s Václavem Rumlenou.

Záštitu nad mistrovským závodem, jež byl původně součástí zrušeného mezinárodního šampionátu MOTOCH, přebírá Autoklub ČR, Slovenská motocyklová federace a společnost AUTODROM MOST. Ukončení šampionátu zdůvodnil v prohlášení jeho promotér, agentura Slovakia Racing, ekonomickými problémy.

Jen na vysvětlenou: Kvůli nedodržení finančních záležitostí ze strany promotéra Slovakia Racing byl v prosinci 2016 šampionát MČR a MSR vyřazen z Alpe Adria Championshipu a slovenská agentura Slovakia Racing se rozhodla uspořádat šampionát vlastní pod názvem MOTOCH, jehož součástí je i MČR silničních motocyklů. V něm se ale objely pouhé dva závody - s minimální účastí - na okruzích Slovakia Ring a Pannoniaring, a šampionát MOTOCH se stal minulostí. Už dříve jsme upozorňovali na problém, že rozdělení šampionátu na Alpe Adria a MOTOCH nikomu neprospělo, ostatně šampionát Alpe Adria se nadále jezdí, ovšem s mizivou českou účastí!

A úplným «hitem» je skutečnost, že tento víkend se stejně jako závod v Mostě koná i další podnik Alpe Adria Championshipu na okruhu Red Bull Ring v Rakousku. V kubatuře AARR-SBK vede český ex-pilot Grand Prix Karel Hanika před dalším Čechem Michalem Fillou; a dobře si v šampionátu této kubatury vede i další český zástupce David Ouředníček.

„Vstupné nevybíráme, fanoušci si tedy mohou vychutnat souboje silných strojů na dráze zdarma. Mají navíc přístup do paddocku, takže mohou sledovat i atmosféru před jednotlivými závody v zázemí týmů. Chybět nebude ani nabídka občerstvení,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Zatímco sobota bude patřit volným tréninkům, kvalifikacím a prvnímu závodu, v neděli ostré souboje o mistrovské body vyvrcholí.

Zdroj: TZ AUTODROM MOSTLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama