V Brně vyhrál lídr šampionátu Can Öncü, Salač out

Lídr šampionátu Can Öncü vyhrál první závod Red Bull MotoGP Rookies Cupu na Masarykově okruhu v Brně. Český jezdec Filip Salač závod vzdal a šachovnicový praporek neuviděl.

Turek Can Öncü vyhrál v Brně už svůj čtvrtý letošní závod a zároveň to bylo jeho šesté letošní pódium ze sedmi odjetých závodů. O pouhých 0,077 sec dojel druhý Němec Matthias Meggle, za ním byli odmávnuti Polesetter Kazuki Masaki, Aleix Viu, Ryusei Yamanaka z Japonska a další Němec Kevin Orgis. Soppe, Kawakami, Deniz Öncü a Carasco dokompletovali Top-10.

Český jezdec Filip Salač dnešní brněnský závod vzdal, neboť jeho zranění z CEV/MSJ stále ještě není doléčeno.

V celkovém pořadí má nyní Can Öncü (132) náskok 26 bodů na Aleixe Viu (106). Třetí je Masaki (101), čtvrtý Meggle (66), pátý Yamanaka (55).