V Brands Hatch - Indy vyhrál Luke Mossey - 14. Jakub Smrž

Druhý závodní víkend MCE British Superbike 2017 se odehrával na okruhu Brands Hatch - Indy, kde jelo na zkrácené verzi okruhu, tedy bez lesního úseku.

Ve volném tréninku měl tvrdý crash Davide Giugliano a do kvalifikace a pak ani do závodu tak nezasáhl. Pole Position si do první pondělní jízdy vybojoval James Ellison, český pilot Jakub Smrž obsadil 11. místo.

MCE British Superbike Qualifying: 1. James Ellison (McAMS Yamaha) 44.728; 2. Luke Mossey (JG Speedfit Kawasaki) +0.203; 3. Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) +0.205; 4. Shane Byrne (Be Wiser Ducati) +0.302; 5. John Hopkins (Moto Rapido Ducati) +0.316; 6. Jason O’Halloran (Honda Racing) +0.392; 7. Christian Iddon (Tyco BMW) +0.454; 8. Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha) +0.656; 9. Michael Laverty (McAMS Yamaha) +0.755;...11. Jakub Smrž (BMW - Lloyd & Jones PR Racing).

V prvním závodě na 30 kol šel hned po startu do čela lídr šampionátu Leon Haslam, Smrž se propadl na P15. Pak se dostal ve 4. kole na první místo Polesetter Ellison, za ním následovali Mossey, Haslam, Iddon a O´Halloran. Smrž si držel P15.

Toto pořadí platilo i po třetině závodu, tedy po 10 kolech a jedinou výjimkou, Linfoot se probojoval do Top-5, když předjel O´Hallorana, za ním pak jezdil úřadující šampion Byrne.

12. kolo znamenalo konec pro Ellisona, který měl crash z P1 a takové bylo pořadí v polovině závodu - tedy po 15 kolech - následující: Mossey, Haslam, Iddon, Byrne, Linfoot...15. Smrž.

V 17. kole předjel Guintoli svého bývalého týmového kolegu Smrže, ten ale dokázal kontrovat, předjel i MacKenzieho a rázem byl Jihočech na P14.

10 kol před koncem vedl Mossey, za ním Iddon, Haslam, Byrne, Linfoot...14. Smrž

V závěru zaútočil Haslam na Iddona a projel cílem jako druhý...14. Smrž.

Pořadí v cíli tedy bylo následující: Vyhrál poprvé ve své kariéře 24-letý Luke Mossey z Roystone, druhý byl odmávnut Leon Haslam, třetí Christian Iddon, čtvrtý pětinásobný šampion Shane Byrne - který tak získal první letošní body a Top-5 dokompletoval Dan Linfoot (+6.352). Druhou polovinu elitní desítky vytvořili Glenn Irwin, Jason O´Halloran, Michael Laverty, Peter Hickman a Josh Brookes. Body z první pondělní britské jízdy si ještě připsali Tommy Bridewell, Bradley Ray, John Hopkins (+15.232), náš Jakub Smrž a Taylor MacKenzie. A šachovnicový praporek ještě viděli Lee Jackson, James Westmoreland, Billy McConnell a Aaron Zanotti.

MCE British Superbike Race 1: 1. Luke Mossey (JG Speedfit Kawasaki) - 30 kol ujel za 22:56.655; 2. Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) +3.529; 3. Christian Iddon (Tyco BMW) +3.802; 4. Shane Byrne (Be Wiser Ducati) +3.920; 5- Dan Linfoot (Honda Racing) +6.352; 6. Glenn Irwin (Be Wiser Ducati) +7.544; 7.Jason O’Halloran (Honda Racing) +7.588; 8. Michael Laverty (McAMS Yamaha) +8.775; 9.Peter Hickman (Smiths Racing BMW) +8.775; 10. Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha) +10.853....14. Jakub Smrž (BMW - Lloyd & Jones PR Racing) +19.452..