Úvod v Austinu vyhrál Martin, 7. Kornfeil!

Závod nejslabší objemové kubatury Moto3 na okruhu Circuit of the Americas kterým byl zahájen závod Red Bull Grand Prix of The Americas vyhrál největší favorit Jorge Martin. Skvěle si vedl český jezdec Jakub Kornfeil, v cíli odmávnutý na 7. místě.

Hned po startu došlo k hromadnému pádu na konci startovního pole, ale závod dále pokračoval. Na čele jezdila velká skupina jezdců, kde prim hráli především Bezzecchi, Martin, Di Giannantonio a jejíž členem byl i náš Jakub Kornfeil. V závěru se skupina potrhala a pro vítězství si dojel Jorge Martin, kterého na stupních vítězů doplnili ještě Enea Bastianini a Marco Bezzecchi. Čtvrtý byl odmávnut Andrea Migno, pátý projel pod šachovnicovým praporkem Fabio Di Giannantonio a za šestým Philippem Öttlem byl klasifikovaný náš Jakub Kornfeil. Teprve za ním skončil dosavadní lídr Aron Canet a Top-10 dokompletovali Tatsuki Suzuki a Livio Loi.

Hned na začátku závodu havarovali Masia, Ramirez, Norrodin a Toba, o chvíli později i Antonelli a také Bulega - ovšem většinou v závodě pokračovali.

V šampionátu nyní vede Jorge Martin se ziskem 55 bodů. Druhý je Aron Canet (48 bodů), třetí Marco Bezzecchi (43). Top-5 kompletují Fabio Di Giannantonio (37) a Enea Bastianini (33). Jakub Kornfeil nashromáždil po 3 závodech 18 bodů a uzavírá Top-10.

Moto3™ World Championship 2018 Red Bull Grand Prix of The Americas - Circuit of the Americas, Race