Tourist Trophy2019: Desáté vítězství bratrů Birchallových

Jubilejní desáté vítězství na Tourist Trophy si dnes na své konto připsali bratři Birchallové, když vyhrály i druhý závod sidecarů během jednoho týdne. Druhé místo získali John Holden/Lee Cain a třetí byli Peter Founds/ Jevan Walmsley.

Aby se stihl dnešní mamutí program pěti závodů, tak byl stejně jako závod kubatury Supersport, i závod Sidecar zkrácen na pouhá 2 kola.

Hned na začátku museli svůj tříkolový motocykl odstavit na kraj silnice domácí Ryan Crowe a jeho bratr Callum, kteří překvapili při svém debutu 5. místem.

Do čela závodu se hned od začátku dostali Birchall/Birchall, druzí jeli Holden/Cain. O poslední místo na stupních bojovali Alan Founds/Jake Lowther a jeho bratr Peter Founds/ Jevan Walmsley, zatímco Top-5 uzavírali Lewis Blackstock/Patrick Rosney.

Kvůli problémům s kapotáží ztratili šanci na umístění v Top-3 Founds/Lowther, takže se ztrátou 10,602 sec. následovali Founds/Walmsley, Blackstock/Rosney, Dave Molyneux/Harry Payne a Reeves/Wilkes.

Holden/Cain sice během druhého kola pravidelně ztráceli na dvojici Birchall/Birchall sekundu za sekundou, ale zároveň získávali neustále cenné sekundy na místě druhém a Founds/Walmsley už měli jako třetí velkou ztrátu.

Aniž by museli riskovat, tak Ben a Tom Birchallové vyhráli s náskokem 20,511 sekundy před dvojicí Holden/Cain a 54,894 sekundy před párem Founds/Walmsley.

Svým dnešním už celkově desátým vítězstvím na TT se oba Britové vyrovnali v počtu vítězství 15-násobnému mistru světa Giacomo Agostinimu a předválečnému hrdinovi Stanley Woodsovi.

Dave Molyneux, se 17 vítězstvími absolutně nejúspěšnější pilot side v 100-leté historii TT, měl i dnes problémy se svým strojem a počet svých úspěchů nerozšířil. Příjemným překvapením byl naopak výkon Francouzky Estelle Leblond, která se spolujezdcem Frankem Claeyses obsadila šesté místo.