Tony Elias věnoval své vítězství Nickymu a jeho rodině

Čtvrtý závod šampionátu MotoAmerica se jel na okruhu Road America Elkhart Lake, kde se o vítězství podělili obhájce titulu Cameron Beaubier a lídr šampionátu Toni Elias.

Pole Position si vyjel Roger Hayden se Suzuki, kterého v první řadě startovního roštu ještě doplnili oba jezdci s motocykly Yamaha Josh Hayes a úřadující šampion Cameron Beaubier. Dále se umístili Jake Lewis (Suzuki), Matthew Scholtz (Yamaha), Joshua Herrin (Yamaha), Danny Eslick (Yamaha), Bobby Fong (Kawasaki), Larry Pegram (BMW) a až na P10 se umístil lídr šampionátu Toni Elias, takže to pro něho znamenalo start ze 4. řady startovního roštu.

MotoAmerica Motul Superbike 2017 - Road America Elkhart Lake, Superpole

01- Roger Hayden – Yoshimura Suzuki Factory Racing – Suzuki GSX-R 1000 – 2’12.864
10- Toni Elias – Yoshimura Suzuki Factory Racing – Suzuki GSX-R 1000 – + 3.483
11- Jake Gagne – Genuine Broaster Chicken Honda – Honda CBR 1000RR SP2 – + 3.525
12- David Anthony – Fly Racing ADR Motorsports – Kawasaki ZX-10R – + 4.294 *

4-násobný šampion US-Superbike Joshua Hayes havaroval na 6,515 km dlouhém okruhu Road America Raceway hned v zaváděcím kole, a ačkoliv zůstal nezraněn, tak jeho motocykl Yamaha se ocitl v plamenech. Nejlépe odstartoval Hayden, v 7. kole šel do čela Beaubier. V 10. ze 13 kol se dostal do čela Elias a vedl až do poslední zatáčky. Ovšem na cílové rovince ho předjel díky většímu highspeedu Beaubier o 5/1000 sec. Bylo to jeho druhé letošní vítězství, a celkově už 21. trumf v kubatuře Superbike. Se ztrátou pouhých 0,153 sekundy byl odmávnut jako třetí Hayden a dále následovali Herrin, Lewis, Fong, Scholtz, Gagne, Eslick, Prince, Pegram, Gillim, Anthony, Peris a Flinders.

MotoAmerica Motul Superbike 2017 - Road America Elkhart Lake, Race 1

01- Cameron Beaubier – Monster Energy Yamalube Yamaha – Yamaha YZF R1 – 13 kol za 29:06,785
02- Toni Elias – Yoshimura Suzuki Factory Racing – Suzuki GSX-R 1000 – + 0.005
03- Roger Hayden – Yoshimura Suzuki Factory Racing – Suzuki GSX-R 1000 – + 0.153
15- Max Flinders – Thrashed Bike Racing – Yamaha YZF R1 – + 1’12.580 *

Také ve druhé jízdě hráli hlavní roli Elias, Hayden a Beaubier. Závod byl hned po startu přerušen, neboť v T5 spadli Bobby Fong (Kawasaki), Jake Lewis (Suzuki) a Mathew Scholtz (Yamaha). K novému startu nenastoupil Fong, neboť jeho motocykl byl poškozen.

Elias a Hayden vystartovali do druhého závodu nejlépe, zatímco Beaubier měl hodně špatný start. Ovšem druhý závod trval pouhých 6 kol, neboť motor z motocyklu Yamaha patřící Joshua Herrinovi začal ztrácet olej a ředitelství závodu závod definitivně přerušilo.

Byl tak započítán stav po 5. kole, kdy vedl Elias o 0,131 sekundy před Haydenem a o 0,854 sek. před Beaubierem. Hayes byl čtvrtý a za ním Scholtz, který vyhrál separátní klasifikaci Superstock-1000, neboť Fong nestartoval.